Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Ayazağa'da Çökme Sonrası Oluşan</br> Çatlaklar Mahalleliyi İsyan Ettirdi
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ayazağa'da Çökme Sonrası Oluşan
Çatlaklar Mahalleliyi İsyan Ettirdi

Ayazağa'da Çökme Sonrası Oluşan</br> Çatlaklar Mahalleliyi İsyan Ettirdi
Ayazağa'da geçen hafta Cuma günü özel bir üniversiteye ait yurt inşaatında meydana gelen toprak kaymasının ardından, çevredeki ev ve iş yerlerinde çatlaklar oluştu.
05.08.2015 / 14:59


Ayazağa'da geçen hafta Cuma günü özel bir üniversiteye ait yurt inşaatında meydana gelen toprak kayması ve çökmenin ardından, çevredeki ev ve iş yerlerinde çatlaklar oluştu. Yetkililerin ilgisiz davrandığını savunan mahalle sakinleri, çevrede önlem alınmasını istiyor.Ayazağa Mahallesi, Hadım Koruyolu Caddesi üzerinde bulunan özel bir üniversiteye ait kız öğrenci yurdu inşaatında, geçen hafta Cuma sabahı toprak kayması ve çökme meydana gelmişti. Belediye yetkilileri, yaptıkları incelemenin ardından inşaat alanını mühürlemiş ve çalışmaları durdurmuştu. Ayazağa Mahallesi sakinleri olaydan birkaç gün sonra çevredeki ev ve iş yerlerinin duvarlarında ve zeminde çatlaklar oluştuğunu fark etti. Öte yandan yurt inşaatının bulunduğu cadde üzerinde de meydana gelen çatlaklara rağmen yolun çift yönlü olarak araç trafiğine açık olduğu ve herhangi bir önlemin alınmadığı görüldü. Ev ve iş yerlerine girmekten korkan mahalle sakinleri de, yetkililerin önlem almamasından ve ilgisizliğinden yakındıklarını belirtti.'BURASI BÜYÜK BİR FACİAYA SEBEP OLABİLİR"

Çevredeki bir lokantanın işletmecisi Tunay Meden, 5 gün önce yurt inşaatında meydana gelen toprak kaymasına değinerek, "O akşam benim dükkanımda 15 santimetre genişliğinde yarıklar oldu. Ancak herhangi bir makamdan hiç kimse gelmedi. Üniversite yetkilileri ile şantiye şefi de gelmedi. Bu inşaatta tekrar göçük olabilir. Dükkanımla beraber, müşteri de göçük altında kalabilir. Çocuklarda bu mahalleye gidip geliyor. Şantiye şu anda mühürlenmiş ama hiçbir işlem yapılmıyor. Buranın altından dere geçiyor. Her an burası büyük bir faciaya sebep olabilir. Bütün mahallede yarıklar var" şeklinde konuştu. Engelli bir mahalleli de, "Vatandaşlar evlerine giremiyor. Sabahlara kadar yatamıyorlar. Yetkililerin buraya gelip müdahale etmesini istiyoruz" dedi. Mahalleli ayrıca imza kampanyası başlatarak toplanan imzalarla inşaat firması hakkında tedir almadığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunacakları belirtildi.