Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Dolar fiyatları 2.73'ü aştı
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Dolar fiyatları 2.73'ü aştı

Dolar fiyatları 2.73'ü aştı
Suruç patlamasından sonra yaşananlar piyasaları vurdu. Dolar 2.73’ü de geçerek 2.7320’ye çıktı. Borsa İstanbul’daki kayıp yüzde 2’yi geçti.
24.07.2015 / 04:40


Suruç'ta meydana gelen patlamanın ardından artan güvenlik endişeleri ve koalisyon görüşmeleri sürecinin devam etmesine karşın erken seçim ihtimalinin arttığını gösteren açıklamalarla TL sert değer kaybetti.

TL bugün de gelişmekte olan para birimlerinden negatif ayrışarak dolar karşısında en çok değer kaybeden para birimi oldu. Gelişmekte olan para birimleri bugün genel olarak dolar karşısında değer kazandı.

GÜN BOYU DÖVİZ FİYATLARINI TAKİP EDİN

Dün dolar karşısında yüzde 1'in üzerinde değer kaybederek bir ayın zirvesi olan 2.7227'yi test eden bugün ise güne 2.71'in altında başlayan dolar/TL gün içinde 2.7278'e kadar yükseldi. TL bu verilere göre dolar karşısında yüzde 0.6 civarında değer kaybetti.

Kur 1220'de 2.7210/2.7218 seviyesinde işlem görürken sepet bazında TL aynı saatte 2.7215/2.7223 seviyesindeydi.

KOALİSYON ENDİŞELERİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün koalisyon hükümeti kurulması için atılan iyi niyetli adımlara rağmen erken seçimin daha yüksek bir ihtimal olduğunu belirtirken CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın ise şu andaki AKP-CHP koalisyon görüşmelerinin 'tiyatrodan ibaret' olduğunu belirterek Kasım'da bir erken seçim yapılacağını ileri sürmesi piyasadaki satış baskılarını arttırdı.

Piyasalar erken seçimi bir risk unsuru olarak görse de Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) arasında gerçekleşen koalisyon görüşmelerinin son tarihine odaklanmıştı. Hem AKP'li hem de CHP'li yetkililer hafta başında iki taraf arasındaki temasların temel bir sonuca evrilmesinin 10-15 gün sürebileceğini belirtmişlerdi.

GÜVENLİK ENDİŞELERİ

Suruç'ta meydana gelen patlamanın ardından dün de PKK tarafından iki polisin öldürülmesi ve yaşanan protestolarda çıkan olaylar, önümüzdeki günlerde de gerginliğin devam edebileceği endişesi yaratıyor ve piyasadaki satış baskılarını tetikliyor.