Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Onur Özbizerdik'e Sevgilisini Darp Etmekten 27 Yıl Hapis İsteniyor
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Onur Özbizerdik'e Sevgilisini Darp Etmekten 27 Yıl Hapis İsteniyor

Onur Özbizerdik'e Sevgilisini Darp Etmekten 27 Yıl Hapis İsteniyor
Onur Özbizerdik hakkında sevgilisi Melis Çakır'ı darp ettiği, alıkoyduğu ve annesini tehdit ettiği iddiasıyla 27 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.
24.07.2015 / 02:52


Ünlü kabadayı Dündar Kılıç'ın torunu, Alaattin Çakıcı'nın üvey oğlu Onur Özbizerdik hakkında sevgilisi Melis Çakır'ı darp ettiği ve alıkoyduğu ve annesini tehdit ettiği iddiasıyla 27 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

SORUŞTURMA TAMAMLANDI

Cezaevinden çıktıktan sonra artarda karıştığı olaylarla gündeme gelen Onur Özbizerdik hakkında sevgilisi Melis Çakır'ı darp ettiği iddiasıyla yürütülen soruşturma tamamlandı.

"ARAÇ İÇERİSİNDE DARP ETTİ"

Arabada Melis Çakır'ın çantasını ve telefonunu karıştıran Özbizerdik'in, Melis Çakır'ın çantasında başka bir erkeğe ait kredi kartı bulduğu ifade edilen iddianamede olaya şöyle yer verildi:

"Melis Çakır'ın kendisini aldattığını düşünen Onur Özbizerdik, Melis Çakır'a araç içerisinde kafasına, yüzüne ve burnuna yumrukla darp etmeye başladı. Melis Çakır, şoför Adil Cesur'dan aracı durdurmasını istedi. Ancak şoför Cesur durmadı. Onur Özbizerdik ise darp etmeye devam etti. Onur Özbizerdik'in Sarıyer'deki evlerine geldiklerinde ise araçtan inen Melis Çakır, bulduğu en yakın eve sığındı. Olaydan sonra Onur Özbizerdik, Melis Çakır'ın annesi Zehra Oya Kokucu'yu cep telefonuyla arayarak, 'Seni geberteceğim kadın, kızını dayaktan geberttim hastanelik oldu. Git hastaneden toparla kızını. Seni de öldüreceğim göreceksin gününü…' şeklindeki sözlerle hakaret ve tehdit sarf etti."

"İLAÇ ALDIM, HATIRLAMIYORUM"

İddianamede, olayın ardından ifadesi alınan Özbizerdik'in, "Olay tarihinde adliyede Melis ile buluştuk. Rahatsızlığım nedeniyle ilaç kullandım. Bu nedenle Melis ile aramda geçen olayları hatırlamıyorum. Müştekiyi zorla alıkoymadım. Etkili eylemde bulunmadım" dediği şüpheli şoför Adil Cesur'un ise, Onur Özbizerdik'i uyardığını ifade ettiği belirtildi.

Şoför Adil Cesur'un aracı durdurmayarak suça yardım ettiği belirtilen iddianamede Onur Özbizerdik'in, Melis Çakır'ın kafasına ve yüzüne yumrukla vurarak, kemik kırığına sebebiyet verecek ve yüzde sabit eser oluşacak şekilde yaraladığı kaydedildi.

"BURUN KEMİĞİNDE KIRIK"

Savcılıkça hazırlanan iddianamede Çakır'ın darp edilmesine ilişkin Adli Tıp Kurumu tarafından verilen rapora da yer verildi. Rapora göre Melis Çakır'ın burun kemiğinde kırık, yüzünde kesiğe neden olan yaralanmasının hafif nitelikte olmadığı, vücut kemik kırıklarının hayat fonksiyonlarına etkisini de orta derecede etkileyecek nitelikte olduğu aktarıldı.

27 YILA KADAR HAPİS İSTENİYOR

İddianamede İsmail Onur Özbizerdik'in, kız arkadaşı Melis Çakır'a yönelik "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, Kasten yaralama, Neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama" annesi Zehra Oya Kokucu'ya karşı ise "Tehdit ve Hakaret" suçlarından toplamda 27 yıla kadar hapsi talep edildi. İddianamede Şoför Adil Cesur'un ise Özbizerdik'in suçlarına iştirak ettiği gerekçesiyle 3 yıldan 11 yıla kadar hapsi talep edildi.