Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYERLİLER SARDIR ’A FENA SARDI
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYERLİLER SARDIR ’A FENA SARDI

SARIYERLİLER SARDIR ’A FENA SARDI
Tamamen doğal, her gün tazecik gelerek hizmete sunulan ürünleriyle Sarıyer’de yepyeni bir yer, Sardır.
13.07.2015 / 19:50


Tamamen doğal, her gün tazecik gelerek hizmete sunulan ürünleriyle Sarıyer’de yepyeni bir yer, Sardır. Adı üstünde biz de ‘Sardır Gelsin!’ diyoruz.

Sardır, hem Türk mutfağının lezzetlerinden hem de alışılmışın dışına çıkarak farklı lezzetlerden soslardan bir çeşni yaratıyor. Yüksek gramaj ve düşük kalorili, sağlıklı, doğal ve lezzetli yemeğin hızlı servisini müşterilerine sunuyor.

Sardır daha çok yeni… 4 ay önce açılmış. Ama Sarıyer halkının şimdiden ilgisini çekmiş durumda, talepler gün geçtikçe artıyor. Fastfood zincirlerinin karşısında farklı hazırlanan cipsi, pita ekmeği ile Sardır kendini ayrı bir yerde tutuyor. Doymak için değil, yemeği severek yiyen insanların geldiği bir yere dönüşüyor.

Eğer hala Sardır’ı keşfetmediyseniz, size Tiriyaki Chicken’in tadına bakmanızı tavsiye ediyorum. Pita ekmeği içine feta cheese ve ıspanak bambaşka bir lezzet katmış. Menüde yer alan Sardır’ın cipsi de avakado ve salsa sosu ile denemeye değer.

Sardır’ın operasyon müdürü Fatih Okkaoğlu ile Sardır’a ait merak edilenleri konuştuk. Sorduğumuz sorulara içtenlikle cevap veren Okkaoğlu, Sarıyerlilere hizmet etmenin kendisini ayrıca mutlu ettiğini söyleyerek sözlerine başladı.

Sarıyer böyle bir kafe açmak için nasıl bir lokasyon?

Öncelikle bu işte lokasyon çok önemli. Biz açılışımızı Sarıyer’de yapmak istedik. Önce bir buranın havasını soluyalım sonrasında Sardır’ın devamı gelecek ve şubeleşmeye kadar gidecek. Sporu hayatının bir parçası yapmış, doğal ürünler ile beslenmek isteyen kişilerden oluşuyor genelde müşterilerimiz. Üniversite öğrencilerinden de çok güzel bir talep var şu anda.

Birçok yer var ya fastfood ya da doğal ürünler sunan Sardır’ın farkı nedir?

Böyle yerler biraz daha fazlalaştı fakat birebir böyle bir şey yok. Sardır’ın farklılığı ekmeğinde, ürünlerin farklılığında. Pita ekmeği kullanıyoruz. Suriyelilerin ekmeği pita. Bizdeki lavaş ekmeğine benziyor ama pişerken kabaran bir ekmek türü. Jülyen kesilmiş et, tavuk ve balıklarımızla ona göre kesilmiş sebzelerimiz oluyor. Asıl lezzetlendiren de özel soslarımız. Tzatziki, hanimaster, chipotle gibi aslında tat olarak bizim mutfağımıza yakın soslar. Ketçap, mayonez kullanmıyoruz. Çoğu yoğurttan yapılan soslar. Cipsimiz de alıştığımız patates cipsi değil. Pitsadan yapıyoruz onu da, fırınlayıp, kurutarak zeytinyağı ve permasan kullanarak sunuyoruz müşterilerimize. Bu yüzden sloganlarımızdan biri de sağlıklı ve doğal olması. İnsanlar artık kalori olaylarına da dikkat ediyorlar özellikle kadınlar. Biz de az kalorili, lezzetli ürünler vermeye çalışıyoruz.

İnsanların ilgisini çekti mi peki?

Türk insanına farklı bir şeyi adapte etmek zor. Daha çok yeni... Bu bütün o alıştığımız fastfood yemeklerine karşı bir öncü olacak diye düşünüyorum.

En çok talep hangi ürüne oluyor?

Tereyaki sosu herkes çok sevdi. Tereyaki bir Uzakdoğu sosu. Bizdeki ürünler günlük olarak geliyor. Merkez mutfağımızdan günlük olarak bütün ürünlerimizi temin ediyoruz. Sağlıklı olmasının nedenlerinden biri de bu. Ayrıca her türlü parti, iş toplantısı, doğum günü ve benzeri tüm organizasyonlarda müşterilerimizin faydalanabileceği alternatifler sunuyoruz. Müşterilerimizin dilediği Sardır Box’lar onlar için yola çıkmış oluyor.