Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İki Mahalleyi Bir Sofrada Buluşturan İftar
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İki Mahalleyi Bir Sofrada Buluşturan İftar

İki Mahalleyi Bir Sofrada Buluşturan İftar
Sarıyer Belediyesi tarafından on bir ayın sultanı Ramazan ayı nedeniyle kurulan iftar sofrasının konukları Kireçburnu ve Tarabya mahallelerinin sakinleri oldu.
02.07.2015 / 22:43


Sarıyer Belediyesi tarafından on bir ayın sultanı Ramazan ayı nedeniyle kurulan iftar sofrasının konukları Kireçburnu ve Tarabya mahallelerinin sakinleri oldu. Tarabya Futbol Sahası’nın bahçesine özenle kurulan sofrayı onurlandıran vatandaşlar ney ve kanun dinletisi ile birlikte semazen gösterisi eşliğinde bir arada oruç açmanın huzurunu yaşadılar. Gençlerin fazla olduğu gözlenen iftar yemeğinde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yine çocukların ilgi odağı oldu.

Tarabya Cami İmamı Murat Ergin, yemek duasını okumasının ardından Kireçburnu Mahalle Muhtarı Genco Çağlayan, yaptığı konuşmada Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.“Çocuklarımıza menzili biz göstereceğiz”

Niyetlerin kabul olmasını temenni ederek konuşmasına başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Herkesi bir sofrada buluşturan gelenek dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Bu geleneği devam ettirmek zorundayız. Sizlerin, hele çocukların buraya katılması muhteşemdir. Toplumun güzel geleneklerinden biridir bir sofrada buluşmaktır. Çocuklarımızın yolları açık olsun. Onların yollarını açacak olan bizleriz. Onlara menzili biz göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Genç, Kireçburnu ve Tarabya mahallelerinin sakinlerini bir araya getiren iftar sofrasının kurulmasında katkı sağlayan Tarabya Oteli'ne teşekkür etti.