Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sağanak Yağış Etkili Olmaya Devam Ediyor
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sağanak Yağış Etkili Olmaya Devam Ediyor

Sağanak Yağış Etkili Olmaya Devam Ediyor
İstanbul'un özellikle Kağıthane, Şişli, Beyoğlu ve Sarıyer ilçelerinde sabah saatlerinde gök gürültülü sağanak yağış görüldü. Yağış devam edecek
22.06.2015 / 10:12


İstanbul'da dün sabah saatlerinde sağanak yağış etkili oldu. İstanbul'un özellikle Kağıthane, Şişli, Beyoğlu ve Sarıyer ilçelerinde sabah saatlerinde gök gürültülü sağanak yağış görüldü.

Yağış nedeniyle deniz, hava ve kara trafiğinde herhangi bir aksama meydana gelmezken, sabah evlerinden çıkan İstanbullular mevsim normallerine göre nispeten serin ve yağışlı havayla karşılaştılar. Meteorolojiden edinilen bilgiye göre sağanak gün içinde zaman zaman etkili olacağı ancak sağanaky

SICAKLIK AZALACAK

Yağışların; öğle saatlerinde Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, İzmir, Manisa, Kütahya ve Amasya çevreleri ile Aydın'ın kıyı ilçelerine yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, batı kesimlerde yağışla birlikte 3 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise kuzey ve batı kesimlerde kuzey, Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve batısı, Kuzey Ege, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeybatısında yer yer kuvvetli olarak esecek.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; öğle saatlerinde Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, İzmir, Manisa, Kütahya ve Amasya çevreleri ile Aydın'ın kıyı ilçelerine yerel olarak kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, "Oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su bakını vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" uyarısında bulundu.