Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BİLMEDİĞİNİZ İŞTE AHKAM KESMEYİN
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BİLMEDİĞİNİZ İŞTE AHKAM KESMEYİN

BİLMEDİĞİNİZ İŞTE AHKAM KESMEYİN
Sarıyer’in en büyük sorunu sahada oynanan futboldan ziyade kulübün temel ihtiyaçlarını karşılayacak kalıcı yatırımların olmamasıdır.
10.06.2015 / 11:09


Sarıyer’in en büyük sorunu sahada oynanan futboldan ziyade kulübün temel ihtiyaçlarını karşılayacak kalıcı yatırımların olmamasıdır. Sarıyer camiası uzun yıllardır bu kulübü maalesef kendi çıkarları uğruna heba ediyor. Burada herkes sorumludur. Yetkililere yıllardır söylüyorum, anlatıyorum fakat taşın altına elini koyan bir babayiğit henüz göremedim. Sarıyer’in dikili bir ağacı var mı? Kendi ayakları üstünde duracak bir geliri var mı? Allah aşkına söyleyin…

Sarıyer Spor Kulübü 1940 yılından bu zamana kadar kalıcı bir gelir kapısı nasıl açamaz! (Sarıyer Spor Kulübü kafeteryası, kulübe ait olmasına rağmen pek gelir elde edilemediği için bunu bir kazanç olarak görmüyorum.) Yani olay şu! Belediye başkanı yardım edecek, 3-5 yönetici para verecek kulübümüz iyi olacak… Geçiniz bunları! Her gelen belediye başkanı kulübe ellerinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştı fakat bu çalışmaların hiç biri gerçek manada kulübe sahip çıkılan bir anlayışın parçası olmadı. Bu konuda aksini savunan varsa çıksın tartışalım…

Sarıyer Belediyesi ve Şükrü Başkan kulübe kesinlikle kalıcı gelir kapıları açmalıdır. Hepimiz gelip geçiciyiz, bugün Allah’tan Şükrü Genç var kulübe sahip çıkıyor. İlerleyen yıllarda başka bir belediye başkanı geldiğinde kulübün yüzüne bakmazsa, Sarıyer Spor Kulübü ne hale gelir bir düşünün! Şükrü Genç hem Sarıyer Spor Kulübü’nü hem de futbolu çok seviyor. Kendisinden rica ediyorum. Acilen Sarıyer’in resmi ürünlerini Sarıyer halkıyla buluşturacak ve ciddi gelir getirecek bir mağazaya ihtiyaç var. Ayrıca Sarıyer Belediyesi olarak otopark alanları araştırılıp, en uygun yerde inşası yapılarak kulübe ek gelir sağlanabilir. Bu yazılanları dikkate alın, Sarıyer için gerçekten bir şeyler yapmış olursunuz!

Saffet Akkoyun 3 Yıldır Parçalanıyor

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun, Sarıyer’i çok seviyor. Kendi işini, ailesini, tüm yaşantısını arka plana koyup Sarıyer için 3 yıldır parçalanıyor. Kulüp kapılarından haciz memurları eksik olmazken, şimdi UEFA kriterlerine uygun kulüp olarak örnek gösteriliyoruz. Bu açıdan kendisine bir Sarıyerli olarak teşekkür ediyorum. Ancak Saffet Başkan maalesef güvendiği adamlar tarafından sıkıntı yaşamaya devam ediyor. Bu benim şahsi görüşümdür! Saffet Başkan tüm iyi niyetiyle çalışmasına rağmen sportif anlamda istenilen başarıya ulaşılamamasının en büyük sebebi görevlendirdiği adamların bu işin ehli olmamasıdır. Hem Kur’an-ı Kerim’de hemde Hadis-i Şerif’te bu konu geçiyor. Sevgili Saffet Başkanım mutlu ve huzurlu olmanın tek yolu işi ehline vermenizden geçiyor. Siz bu doğru adımı attığınız takdirde, başarının haklı gururunu da yaşayacaksınız inşallah.

Muhtarlar ve Amatör Spor Kulübü Başkanları İle ortak çalışmalar yapılmalıdır.

Sarıyer Spor Kulübü, Sarıyer Belediyesi ile ortak çalışma yürüterek, Sarıyer store ve otopark konularında artık ciddi adımlar atmalıdır. Halkın ve Sarıyer’e gönül vermiş insanların beklentisi bu yöndedir.

Ayrıca Sarıyer ilçesinde görev yapan tüm muhtarlar ile toplantılar yapılmalı ve Sarıyerlilik duygusu tüm ilçede hissettirilmelidir. Sarıyer Spor Kulübü 4-5 mahallenin kulübü olmaktan artık kendini soyutlamalıdır. Bu konuda Sarıyer’deki amatör spor kulüpleri de bir çok konuda Sarıyer Spor Kulübü’ne faydalı olabilir. Sarıyerli yöneticiler ve Sarıyer Belediyesi, Sarıyer’de görev yapan tüm muhtarları ve amatör spor kulüplerinin başkanlarını bir araya getirerek istişare yapabilir. Sarıyer Spor Kulübü 4-5 mahalle ile sınırlı kalamaz! Bu kulübün kutuplaştırılması ve acizleştirilmesi Sarıyer halkının yüreğinde bir acıdır.

Zekeriyaköy Sahası Acilen Düzenlenmelidir

Sarıyer Belediyesi’nin sınırları içinde yer alan Sarıyer’in Zekeriyaköy’deki tesisinde soyunma odaları olmadığı için Futbolcular 1 sene boyunca sıkıntı çekti. Zekeriyaköy’de antreman yapıp, Sarıyer Merkez’de bulunan kulüp binasına kadar terli terli gelmeleri kabul edilemez! Önümüzdeki sezona kadar bu konunun çözüleceğini umut ediyorum.

Adam Akıllı Yöneticiler Şart

Bandırma ile Play-Off maçına çıkan Sarıyer takımı rezaletti. Teknik sorumlu Bahri Kaya futbolcuları maça motive etmediği gibi ayrıca ne doğru kadro ile sahaya çıkıyor, nede oyunu okuyabiliyor! Şampiyonluğa inanmayan bir teknik adamla, maç bitse de evimize gitsek der gibi sahada yürüyen futbolcu bozuntularına ne denir bilemiyorum! Sarıyer’in yaş ortalaması kesinlikle düşmelidir. Fakat genç futbolcu alacağız diye iyi araştırmadan bu işe kalkışılırsa o futbolcular elinizde patlar haberiniz olsun!

Üç Beş Kuruş Para Verip Ahkam Kesmek Bu Kadar Kolay mı?

Kulüp yöneticilerinden Gökan Zeybek, Hakan Şengül, Mustafa Morgül’ü kenara ayırıyorum. Bu isimlerin dışında Sarıyer Spor Kulübü için çırpınan kimseyi görmüyorum. Bu saydığım üç isim de kendilerini bozmadıkları sürece Sarıyer halkının takdirini kazanmaya devam edeceklerdir. Sarıyer Spor Kulübü’nün diğer yöneticileri yaptıkları görevi ne zannediyorlar acaba? Podyuma çıkan manken misiniz? Yoksa Sarıyer Spor Kulübü’nü kartvizit olarak kullanan uyanıklardan mısınız? 3-5 kuruş para verip ahkam kesmek ne kadar kolay değil mi? Sevgili yöneticiler anlamadığınız işe burnunuzu sokmayın. Kulüpte herkes her şeye karışır hale geldi. Bilgisi olmamasına rağmen fikir üreten bir yöneticiye ben saygı duymam! Herkes uzmanlık alanında konuşacak…

Ayrıca Bandırmaspor deplasmanında oynanan son maçta hakemin fahiş bir kararı sonucu yenilen bir penaltı golü ile elenen Sarıyer’in basın sorumlusu ne iş yapar? Bu olay başka bir takımın başına gelse ülke ayağa kalkardı! Sarıyer Spor Kulübü’nün basın sorumlusu ne yapıyor peki biliyor musunuz? Ağızında sakız şaklata şaklata çiğniyor, arada sırada da patlatıyor. Güler misin, ağlar mısın arkadaş! Böyle yönetici mi olur? Bir insanın önce duruşu olacak. Sarıyer Spor Kulübü’nde yöneticilik yaptığının farkına varacak ve Sarıyer’e yakışan hareketlerde bulunacak. Bu bilinçte olmayan bir şahsiyet, Sarıyer Spor Kulübü’ne bırakın bir şey kazandırmayı, işte böyle Türkiye’ye rezil eder.