Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ

SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ
Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Tok, Sosyal Belediyecilik adına müthiş bir çalışma yapıyor…
09.06.2015 / 18:16


Büyükdere Mah. Maltız Deresi Sokakta bulunan Sarıyer Belediyesi Ek Hizmet Binasındaki, Gelirler Müdürlüğü Emlak Şefliğinde Emlak vergisi beyannamesi verilmeye başlayınca büyük bir araç parkı ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Tok, Sarıyer Belediyesi Ek Hizmet Binası önündeki araç park edilebilen alanda kendisi dahil hiçbir belediye yetkilisinin aracının park edilmesine izin vermiyor…“VATANDAŞ BELEDİYEYE MUTLU GELİYOR, MUTLU AYRILIYOR”

Emlak vergisi beyannamesi verme ve vergi ödeme dönemlerinde sadece bu işlemler için belediyeye gelen sivil vatandaşların araçlarının park edilmesine imkân sunan Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Tok, konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada “halkın yerel ve ortak ihtiyaçlarını karşılamakla görevli belediyeler, -sosyal devlet- anlayışının bir gereği olarak, sosyal belediyecilik uygulamalarıyla kentte yaşayanların refah düzeylerini arttırmaya, sosyal dengeyi kurmaya, sosyal barışı ve adaleti sağlamaya çalışarak yerel ve bölgesel kalkınmaya destek olmaktadır. Bu kararımız hizmetlerde etkinliğin ve verimliliğin artırılması bakımından, bizim için önemli. Bu sayede vatandaş beyannamesini veriyor, vergisini ödüyor, arabasını park etme sorunu yaşamadığı için mutlu ve huzurlu bir şekilde belediyeye geliyor ve ayrılıyor” diye konuştu