Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Adnan Ayber'den Çarpıcı Açıklamalar
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Adnan Ayber'den Çarpıcı Açıklamalar

Adnan Ayber'den Çarpıcı Açıklamalar
Sarıyer’in sevilen ismi, Sarıyer Belediye Eski Başkan Yardımcısı Adnan Ayber ile 7 Haziran’da gerçekleşecek seçimi ve ülkenin genel durumunu konuştuk. Ayber açıklamalarında, birbirinden çarpıcı konulara değindi.
07.06.2015 / 14:07


Sarıyer’in sevilen ismi, Sarıyer Belediye Eski Başkan Yardımcısı Adnan Ayber ile 7 Haziran’da gerçekleşecek seçimi ve ülkenin genel durumunu konuştuk. Ayber açıklamalarında, birbirinden çarpıcı konulara değindi.

Mevcut hükümeti ve çalışmalarını yeterli buluyor musunuz?

13 Yıllık AKP hükümeti döneminde iyi şeylerde olmuştur. Ama ülkeyi yanlışa sürükleyen hatalarda yapılmıştır. İyi şeyleri yapmak hükümetlerin asli görevidir. Hükümetler ülkeyi geliştirmek, vatandaşların refah düzeyini yükseltmek, mutlu bireyler, huzurlu toplumlar oluşturmak zorundadır. Bu bağlamda ülkemiz hiç de AKP yetkililerinin dediği noktada değildir. Eğitim büyük bir keşmekeş içinde. Geleceğinden umudunu kesmiş, uyuşturucu batağına saplanmış bir gençlik ile karşı karşıya isek bunun tüm sorumlusu bu ülkeyi yönetenlerdir.

Gelir adaletsizliği had safhaya çıkmış! Fert başına düşen milli gelirin12 bin dolara çıktığını söyleyenler, 950 tl. lik asgari ücreti nasıl izah ederler? Bu ücret, bu ülkede işçinin, emeklinin, alın terinin, emeğinin nasıl sömürüldüğünü gösteren en güzel örnektir.

Türkiye’deki siyasi istikrar konuşmalarını nasıl değerlendiriyor sunuz?

Bugün Anadolu kırsallaşmış, tarım ve hayvancılık bitmiş, büyük kentler ise içinden çıkılmaz sorunlar yumağıyla karşı karşıyadır. Büyük kentlerdeki bu yaşam zorluğunu gidermenin yolu göçü durdurmak ve tersine çevirmekten geçer. Bu nedenle CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı merkez Türkiye projesi, anadolunun canlandırılması ve büyük kentlerin nefes alması açısından çok doğru bir projedir.

İstikrardan bahsedenler ne yazık ki istikrarın ne olduğunu bilmiyorlar. Bu ülkede işçinin, emeklinin, dar gelirlinin, öğrencinin, kısacası vatandaşın hayat standartında bir istikrar göremezsiniz. Hükümetin 13 yıllık süreçte istikrar konusunda en başarılı olduğu sektörler, bankacılık, süper marketçilik ve sigortacılık alanında hizmet veren kurumlarda olmuştur. Bunların yapısını incelediğimizde, bu firmaların %80’ni yabancıların elinde diyebiliyoruz. Dolayısıyla Türk halkında istikrar yok ama yabancıda istikrar vardır.

Pazar Günü yapılacak seçimlerde Sarıyer’de beklentiniz nedir?

Sarıyer Belediyesi şuan çok iyi yolda ilerliyor. Yapmış oldukları çalışmalar, Sarıyer halkı tarafından benimsenmekte. Bu seçimlerde de oy oranını %60’a çıkaracağına inanıyorum. Çünkü hem belediye başkanımız Şükrü Genç hem de CHP Sarıyer İlçe Örgütü, kadın kolları ile gençlik kolları ile çok iyi bir çalışma örneği gösteriyorlar. Kendilerini yürekten kutluyorum.