Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Op. Dr. Cengiz Alp, “7 Haziran Kurtuluş Günü Olacak”
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Op. Dr. Cengiz Alp, “7 Haziran Kurtuluş Günü Olacak”

Op. Dr. Cengiz Alp, “7 Haziran Kurtuluş Günü Olacak”
CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Op. Dr. Cengiz Alp, seçmenlerin sandık güvenliği konusunda endişeli olduğuna dikkat çekerek, halkı sandığa sahip çıkmaya çağırdı.
06.06.2015 / 16:21


CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Op. Dr. Cengiz Alp, seçmenlerin sandık güvenliği konusunda endişeli olduğuna dikkat çekerek, halkı sandığa sahip çıkmaya çağırdı.

Alp; “Ben kampanyanın başlarında ‘kulak çekilecek’ diyordum, ama görüyorum ki bu yetmez, sandıkta şöyle okkalı bir tokat atalım bunlara.” dediSarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yunus Emre Güner’e yaptığı açıklamada, Seçmenin endişesinin doğru olduğunu fakat sandığa sahip çıkması gerektiğini anlatan Cengiz Alp, “Çünkü Türkiye’de seçimleri kaybetmemek uğruna her şeyi yapabileceği izlenimi veren, bu uğurda gözünü karartmış bir iktidar var. Bir kişinin kişisel ihtirasları uğruna, demokrasinin neredeyse tüm kurumları işlevsiz kılındı. Vatandaşın güvenebileceği tek bir kurum bile kalmadı. Tabi, bu tablo bütün çıplaklığıyla görünüyor. Böyle bir ortamda seçmenlerin sandık güvenliği konusundaki endişeleri hiç de yersiz sayılmaz.” Diye konuştu.

Seçim çalışmalarına aktif bir şekilde devam eden CHP 2. Bölge Milletvekili adayı Op. Dr. Cengiz Alp inanılmaz performansı ve çalışmaları ile büyük takdir toplarken, 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Seçimleri için, gönülleri fethetmeye devam ediyor.

Op. Dr. Cengiz Alp, 2 bölgedeki tüm ilçelerde kendisine gösterilen sevginin ve teveccühün herkese nasip olamayacağını belirterek, bu duygunun kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.DR. CENGİZ ALP; “7 HAZİRAN AKP’NİN ÇÖKÜŞ BAŞLANGICI OLACAK”

CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Op. Dr. Cengiz Alp, 7 Haziran seçimlerinin AKP’nin çöküşünün başlangıcı olacağına dikkat çekerek “13 yıldır iktidar iktidardalar. Ama artık bitti. Şimdi takkenin düşüp kelin göründüğü noktadayız. Artık 360’lar, 340’lar, 320’ler, 300’ler yok. 7 Haziran AKP’nin çöküş seçimlerinin başlangıcı olacak. Bunu bilerek ve inanarak söylüyorum. Sandıkta gidecekler. Sonra da her geçen gün AKP’nin gücü ve etkinliği daha da azalacak. Siyasi partiler mezarlığında yer var. Günü geldiğinde AKP de oraya gömülecek.” dedi.GELİR DAĞILIMI ADALETSİZ

İstanbul 2. Bölgedeki seçim çalışmaları çerçevesinde yoğun bir çalışma temposu sürdüren Dr. Cengiz Alp, yaptığı açıklamada gelir dağılımındaki adaletsizliğe dikkat çekerek, Türkiye’nin nüfusunun yüzde 1’i ülke gelirinin yüzde 54’ünü alıyor. Nüfusun yüzde 99 ise kalan geliri bölüşmeye çalışıyor. Böyle bir uçurum, böyle bir dengesizlik oluşmuş. Terazinin kefelerinde denge kalmamış. İşte biz şimdi yeniden dengelemek istiyoruz. Onun için de toplam milli gelirimizin yüzde 3’ünü çalışana, esnafa, üreticiye, işçiye, emekliye ayırmak istiyoruz. Bununla ilgili projeleri ortaya koyduk. ‘Efendim veremezsiniz’ Neden veremeyecekmişiz? Bu bir siyasi tercih meselesidir. Biz de tercihimizi geniş kesimlerin biraz rahat nefes alması yönünde yapacağız.” Şeklinde eleştirdi.

CUMHURBAŞKANI MİLLETİN PARASI İLE MİTİNG YAPIYOR

Eğitim sistemindeki 4+4+4 sistemi ile kalifiye eleman yolunun kapandığını ve sanayicinin çalıştıracak kalifiye eleman bulamadığına dikkat çeken Alp öncelikle eğitim sisteminin değişmesi gerektiğini anlattı.

Cumhurbaşkanı’nın mitinglerinin milletin parasıyla yapıldığını, halkın iradesine ipotek koyulduğunu ifade eden Dr. Cengiz Alp, “Tüm kutsalları sömürdü AKP. Şimdi de Cumhurbaşkanı elinde Kur’an-ı Kerim meydan meydan dolaşıyor. Şunu biliniz ki, Cumhurbaşkanı’nın seçim için harcadığı her kuruş bizden çıkıyor. Seçim geceleri balkona çıkmaya alışmıştı, şimdi çıkacak pencereyi bile bulamayacak” şeklinde konuştu.

7 Haziranın ülkenin kurtuluş günü olacağını kaydeden eden Dr. Cengiz Alp, “Yüzyıl önce vatanımızın bölünmesine karşı birleştik ve hep beraber bağımsız bir ülke kurduk. Tarih tekerrür ediyor ve yüzyıl sonra aynı tehlike karşısında bizi bu kez CHP’de buluşturuyor. Tarih bazen milletleri böyle sınavlara sokar, tercihlere zorlar. CHP olarak herkesin inancına ve kimliğine saygılıyız. Ve birliğimizi koruyarak geleceğe ulaşmak istiyoruz. Bir yola çıktık; gelin yol arkadaşı olalım. 7 Haziran bir kurtuluş umududur. Biz buna yürekten inanıyoruz ve geceli gündüzlü bunun için çalışıyoruz. Siz de inanın. Karşımızda Başbakan görünümlü biri var ama