Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Milli ittifak Barajı Aşacak
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Milli ittifak Barajı Aşacak

Milli ittifak Barajı Aşacak
Saadet Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Serdar Kılıç, “Alternatif işte biziz. Bu ülkenin bize ihtiyacı vardı ve meydanlara indik. Hazırız ve görev bekliyoruz milletimizden” dedi.
06.06.2015 / 13:41


Adını ‘Milli İttifak’ koydular. ‘Milli’ kelimesi her iki partinin siyasi çizgisine uygun. Konjonktüre de. İsabetli bir tanımlama. Önemli bir gelişme aslında. Ancak medyada pek yankılanmadı. Ne adayları tartışıldı, ne de mesajları.

İTTİFAK MEYDANLARDA

7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde Büyük Birlik Partisi ile ‘Milli İttifak’ yapan Saadet Partisi, Sarıyer’de yoğun bir çalışma sürdürüyor.

Saadet Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Serdar Kılıç, BBP Sarıyer İlçe Başkanı Ömer Çakır, SP İlçe Başkan Yardımcısı Muammer Yüksel ve Turan Başaran ile birlikte Sarıyer’de sıkmadık el bırakmıyor.

7 Haziran’da yapılacak genel seçimleri değerlendiren Saadet Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Serdar Kılıç, “Milli ittifak ülkeye yeni bir soluk getirecek. Milli İttifak barajı aşacak ve mecliste halkımızın temsilcisi olacaktır.” dedi.

HAZIRIZ VE GÖREV BEKLİYORUZ MİLLETİMİZDEN

Saadet Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Serdar Kılıç, kendilerine ilk sorulan sorunun “iki partinin, Saadet ve BBP’nin ittifakından ne çıkar?” olduğunu söyledi.

İlk hedefin yüzde 10 barajı olduğunun altını çizen Saadet Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Serdar Kılıç, “bu bir sır değil. İlk hedefimiz yüzde 10 barajını aşmak. Misyonlarımız çok büyük ve buna müsait. Unutulmamalı ki, Saadet Türk siyasetine damgasını vuran Milli Görüş’ün partisi... AKP’nin baba ocağı. BBP ise rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun partisi. MHP’nin içinden çıktı. Bugüne kadar pek sandığa yansıtamadığımız oy potansiyelimiz hiç de az değil. AKP, geçiş döneminin sancısı içinde. Milli görüş geleneğinden koptu ve tabanını kontrol edemiyor. Şimdi SP ve BBP Milli İttifakı tabanla kol kola… Alternatif işte biziz. Bu ülkenin bize ihtiyacı vardı ve meydanlara indik. Hazırız ve görev bekliyoruz milletimizden” şeklinde konuştu.

TEMİZ TOPLUMUN TEMSİLCİSİYİZ

SP’nin BBP ile birlikte Türkiye’de temiz toplumun temsilcisi olduğunu belirten SP İlçe Başkanı Serdar Kılıç, “Çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor. Halkımızla birebir çalışmalar yapıyoruz. Halk bizde kendini buluyor. Temiz bir siyaset arıyor insanlar. Bu nedenle bizi önemsiyor ve destekliyorlar. Milli İttifak barajı aşacaktır. Üretimin arttığı, işsizliğin olmadığı, siyasi olarak temiz bir Türkiye için halkımızın desteğini alacağımıza inanıyoruz” dedi.

BARAJI AŞACAĞIZ

Mevcut iktidarın ekonomi üzerindeki hatalarından örnekler veren SP İlçe Başkanı Serdar Kılıç, Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi’nin kurduğu Milli İttifak’ın barajı rahatlıkla barajı aşacağını söyledi.

Anketler uydurularak, kamuoyunun yanıltılmaya çalışıldığına dikkat çeken Kılıç, “Yayınlanan anketler doğru değil. Elimizdeki anketler bize gerçek verileri gösteriyor. Ama medyada bunu vermiyorlar. Bir algı oluşturuluyor. Biz bu algı operasyonlarına rağmen gümbür geleceğiz. Milli ittifakla Türkiye’nin sorunlarını çözeceğiz. Tek alternatif biziz” diye konuştu.