Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - “Cumhurbaşkanı Halkı Kutuplaştırıyor. </p>Meydanlara İnerek Anayasayı Çiğniyor.”
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

“Cumhurbaşkanı Halkı Kutuplaştırıyor.

Meydanlara İnerek Anayasayı Çiğniyor.”

“Cumhurbaşkanı Halkı Kutuplaştırıyor. </p>Meydanlara İnerek Anayasayı Çiğniyor.”
CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın miting yapmasını ve elinde Kur’an ile meydanlara çıkmasını eleştirdi.
06.06.2015 / 14:40


AK Parti’nin kan kaybettiğini ve oylarının eridiğini ifade eden CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, muhalefet partilerinin itirazlarının dikkate alınmadığını ve Anayasal suç işlendiğini söyledi. 7 Haziran genel seçimleri öncesinde Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yunus Emre Güner’e açıklama yapan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek şöyle dedi:

CUMHURBAŞKANI İNSANLARI KUTUPLAŞTIRIYOR.

“Meydanlara inerek Anayasayı çiğniyor. Meydanlara çıkmış, elinde Kur’an’la. Kur’an-ı Kerim hepimizin kutsal kitabı. Allah’a şükür hepimiz Müslümanız. Elinde Kur’an ile seçim meydanlarında geziyor. Çok büyük bir korku oluştu Erdoğan’da. Çünkü AKP kan kaybediyor, eriyor. AKP’nin bu erimesinden CHP, MHP, HDP ye oylar çıkacak. Cumhurbaşkanın miting yapması AKP’deki korku ve kaygının ne kadar derin olduğunun göstergesi. Anayasaya karşı gelerek AKP’ye 400 milletvekili istiyor. TV’lere çıkıyor ve AK Parti’nin Cumhurbaşkanı gibi davranıyor. Sen Cumhurbaşkanıysan eğer, zaten mecliste bulunan 550 milletvekili senindir. 400 milletvekili istiyorsan geriye kalan 150 milletvekili kimin? Cumhurbaşkanı ayrımcılık yapıyor, taraf tutuyor ve insanları kutuplaştırıyor. Türkiye’de siyaseti, vaatleri, seçim bildirgelerini genel başkanlar konuşur. Parti başkanları konuşur. Hatırlayın Demirel’i, Ecevit’i, Erbakan’ı, Türkeş’i. Televizyonlara çıkarlardı, anlatırlardı vaatlerini. Şimdi bak Genel Başkanımızın veya partimizin ön göreceği bir parti yetkilimizin karşısında istediği kanalda istediği saatte tartışacak bir AKP’li var mı? Nerede öyle babayiğit? Peki, bizim grup başkan vekillerimizin, genel başkan yardımcılarımızın karşısına bir bakan, bir grup başkan vekili çıkar mı? Peki, Başbakan, bizim Genel Başkanımızın karşısına çıkıp orada tartışma yapabilir mi? Türkiye’de işler değişmiş.


YARGIYA GÜVEN KALMADI

Yargıya güven kalmadığını ifade eden CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz; vatandaşın ve bir siyasetçi olarak kendisinin yargıya güveninin kalmadığını ifade ederek, “17 -25 Aralık unutulamaz ve unutturulamaz. Vicdanlarımız sızlıyor.” dedi. Yargının her zaman tarafsız, objektif ve bağımsız olması gerektiğini belirten CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, “Anlaşılan o ki AK Partililerin adalet peşinde olduğu ya da adaletin yerini bulması derdinde olduğu yok. Yargıya olan güven bitti, hiç kimsenin yargıya güveni kalmadı. İnsanlar ne yapsın adaleti başka şekilde ve başka yerlerde mi arasınlar. Yargı adaletli olmazda vatandaş hakkını nerede arayacak. 7 Haziran genel seçimlerinde vatandaş tepkisini gösterecek ve bu adalet katillerini sandığa gömecektir” diye konuştu.

ENFLASYONUN YÜKSELMESİ GİZLENİYOR

Vatandaşın sıkıntıda olduğunu ve alım gücünün düştüğünü ifade eden CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, “Ekonomik kriz yaşanıyor. Ekonomideki kötü gidiş, vatandaşın mutfağını da vurdu. Enflasyonun yükselmesi gizleniyor. Enflasyona paralel olarak yükselen gıda fiyatları vatandaşın alım gücünü düşürdü. Hala enflasyonun yükselmediği yalanı söyleniyor ve vatandaş kandırılıyor.” Sözleriyle ekonomiyi eleştirdi.

Özgürlükler kısıtlandığını, vatandaşın herşeyine karışıldığını ve her şeyine müdahale edildiğini kaydeden CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, AKP iktidarının 13 yıllık döneminde toplumun tüm kesiminin özgürlüklerini kısıtladığını ifade ederek; “Bunların hepsini düzelteceğiz. Türkiye, bütün sorunlarını aşar, yeter ki o iradeyi meclise taşıyalım. Destek verin, oy verin, gitsinler” dedi.

KUZEY ORMANLARI YOK EDİLİYOR

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “çılgın proje” olarak lanse ettiği havalimanının, bir “ulaşım değil, talan projesi” olduğunu da ileri süren CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, bu çalışma ile Kuzey ormanlarının yok edilmeye başlandığını söyledi.

3. Havalimanı ve 3. Köprü ile orman katliamı yapıldığını ifade eden Deniz, “Kuzey Ormanları’nın katliamı sürüyor. 3. Köprü için de 3. Havalimanı için de gerçekleştirilen katliamın yaşam, doğa, çevre, insan ve hukuk karşısında anlaşılır tarafı yok. Çevresinde yerleşim alanlarına fırsat sağlanmaya başladı ve orman katliamı devam edecek. ÇED raporuna göre proje için belirlenen alanın yüzde 81’i orman alanı, yüzde 9’u göl ve gölet. İstanbul’un ormanları dünyadaki 200 önemli ekolojik bölgeden biri, Avrupa’da ise acil korunması gereken 100 ormandan biri. Kentin kuzeyinde yoğunlaşan ormanlar, kentin önemli su kaynaklarını da içerirler. 3. Havalimanı proje alanı toplam 7.650 hektar olup, bunun 6.172 hektarı ormanlık bir alan. Orman katliamı nedeniyle, odun üretimi, su üretimi, iklim düzenleme, karbon bağlama ve oksijen üretme zarar görecek ve hava kirliliği artacak, canlıların yaşama ortamında da azalma meydana gelecek. Projenin sebep olacağı araç trafiği artışı, orman tahribatı ve yapılaşma dolayısıyla İstanbul’un önemli su kaynaklarından Terkos, Alibeyköy ve Pirinççi barajlarındaki su seviyelerinde azalma olacak. Bu nedenle, ayrıca akarsulara karışacak kirliliğin de barajlara taşınması bekleniyor” şeklinde konuştu.

SARIYER’DE OY ORANIMIZ ARTACAK

Sarıyer’de CHP’nin daha güçlendiğinin altını çizen CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, “Sarıyer’de geçen seçimin ardından çalışmaya yeniden başladık ve devam ediyoruz. Biz her gün çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Oylarımız daha da yükseldi. AKP’de Türkiye’nin genelinde olduğu gibi Sarıyer’de de erime var. Saha çalışmalarımız da bunu görebiliyoruz. Halk artık gerçekten CHP’nin iktidarının gelmesi gerektiğine inanıyor. Geçen seçimlerde AKP’ye oy veren vatandaşlarımız, artık AKP’ye oy vermeyeceklerini söylüyor. Vatandaş huzursuz. Esnaf sıkıntıda iş yapamayacak halde. İşsizlik sorunu çığ gibi büyüyor. Eğitim çarpıtıldı ve çocuklarımızın geleceği karartıldı. Ekonomi çökmüş durumda. 13 yıllık sorun yumağı halkı bıkma noktasına getirdi. Halk arayış içinde ve CHP’yi kurtarıcı olarak görüyor” ifadelerini kullandı.

AKP’NİN BİR PROJESİ YOK DİKTATÖRLÜK VAR

CHP’nin ‘’Merkez Türkiye’’ projesinin AKP’yi korkuttuğunu ve diğer tüm projelerinin çok önemli olduğunu belirten Deniz, “CHP olarak bu seçim daha farklı olacak seçim bildirgemiz halka dokunan projelerle dolu. Son açıklanan merkez projemiz tüm Türkiye’yi sorunlarını ele kapsayan projedir. AKP’nin bir projesi yok. Sadece diktatörlük var” dedi.

1923 YILINDA 1. SALTANATI YIKTIK, 7 HAZİRAN’DA DA 2. SALTANATI YIKACAĞIZ

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, parti olarak yüzde 35 oy alma hedeflerinin olduğuna işaret ederek şunları söyledi:

“Yüzde 35 oy almak bizim hedefimiz. HDP’nin alacağı oyun tam sınırda olduğunu düşünüyorum. Sokaklarda çok iyiler. HDP’yi provakasyon alanına çekerek onları bir şekilde geride bırakma çabası, demokratik çerçeveye uygun değil. Ayrıca HDP’nin CHP’den oy alacağı ileri sürülüyor. HDP, CHP’den değil AKP’ den büyük oranda oy alacaktır.”