Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - El Emeği Göz Nuru Bu Sergide
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

El Emeği Göz Nuru Bu Sergide

El Emeği Göz Nuru Bu Sergide
Sarıyer Belediyesi'nin Halk Eğitim Merkezi ile birlikte 12 ayrı noktada açtığı, bin 500 kursiyerin el emekleri ile hazırladıkları ürünler görücüye çıktı.
04.06.2015 / 10:16


Sarıyer Belediyesi'nin Sarıyer Halk Eğitim Merkezi ile birlikte 12 ayrı noktada açtığı, branşlarında usta 18 eğitmen tarafından verilen 28 ayrı eğitimden oluşan el sanatları kurslarında bir yıl boyunca eğitim alan bin 500 kursiyerin el emekleri ile hazırladıkları ürünler görücüye çıktı.Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde açılan sergide unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarımızın yanı sıra 3 boyutlu resim, ahşap boyama, yapma çiçek ahşap rölyef, el nakışları, takı tasarım, giyim, hesap işi-tel kırma, seramik, iğne oyası, kumaş boyama, kurdele nakışı, resim dallarında kursiyerlerin el emeği göz nuru birbirinden yaratıcı eserler sergiyi gezenler tarafından büyük beğeni kazandı.“Yaşamın içinde olmalısınız ki herkes doğru yolu bulsun”

Her biri ayrı bir değer taşıyan el emeklerinin ortaya çıkmasında katkısı olan eğitmenlere teşekkür eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Hanımefendilerin yaşamın hep içinde olması gerektiğini ısrarla her ortamda dile getiriyorum. Sizin evde yemek pişirmeniz, çocuk büyütmeniz bu yaşam için yetmez. Sizler yaşamın içinde olmalısınız ki herkes doğru yolu bulsun. Yaptığınız işin içinde sevgi yoksa o işin başarılı olma şansı yoktur. Önümüzde ki süreçte yapılan bu çalışmaları uluslararası alanlarda sergilenmeleri için çalışmalar içine gireceğiz” şeklinde konuştu.Sarıyer Belediyesi ile birlikte kadınlara yönelik kurslar açan Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özay Sert, “Bizim tek amacımız kadınlarımıza değer katmaktır. Bu amacımızı hayata geçirmemize destekleri olan Sarıyer Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.Piyanonun tuşlarına minik dokunuşlar

Sarıyer Belediyesi tarafından açılan piyano kursunda eğitim alan öğrenciler tarafından hazırlanan mini resital dinleyenler tarafından büyük alkış aldı. Piyanist adaylarının arasında bulunan küçükler minik ellerini piyanonun notaları üzerinde gezdirdikçe ortaya çıkan eserler dinleyenleri mest ederken, minik piyanistler ayakta alkışlandı.Piyano dinletisinin ardından bu yıl yedincisi düzenlenen “Gönülden ele, elden size” sergisinin açılış kurdelesini Başkan Genç, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sert ile birlikte kesti. Açılışa Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, İsmail Erdem, Meclis Üyesi Ali Rıza Yılmaz, Kültür Müdürü Filiz Coşkun ve Sarıyerliler katıldı.