Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - “Birlik Beraberliği Devam Ettirmeliyiz”
Yaban Domuzu Uzun Uğraşlar Sonucu Kurtarıldı
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

“Birlik Beraberliği Devam Ettirmeliyiz”

“Birlik Beraberliği Devam Ettirmeliyiz”
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’de hizmet veren mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve ana konusunu Sarıyer’in oluşturduğu kahvaltı sonrasında konferans salonunda toplanıldı.
31.05.2015 / 09:54


Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’de hizmet veren mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve ana konusunu Sarıyer’in oluşturduğu kahvaltı sonrasında konferans salonunda toplanan muhtarlar, Sarıyer Belediyesi’nden taleplerini dile getirirken, Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yaptıkları çalışmaları sunum eşliğinde anlattı.Her ay meclis toplantısı öncesinde düzenlenen kahvaltıda bir araya gelen muhtarlardan mahallelerin huzur ve güvenliği için titiz davranmalarını talep eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Seçim dönemindeyiz. Sandıktan kimin çıkacağından çok seçimin sağlıklı, huzur içinde devam etmesi bizim için önemlidir. Ortamın gerilmemesi için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Halkın duyarlılığını el ele ısrarla yukarıda tutmamız lazım. Sel gider, kum kalır” dedi.“Birlik beraberliği devam ettirmeliyiz”

Mahallelerin sesi olan muhtarların yaptıkları işin önemine değinen Başkan Genç, “Sorunları hepimizden çok daha fazla bildiğinizin farkındayız. Genel sorunları çözülmesi için birlikte çalışmamızın şart olduğu çok açıktır. Biz birlikte olmak zorundayız. Eğer ki geleceğimiz için, çoluk çocuğumuz için çalışıyoruz diyorsak, şu an yaşadığımız mekanların çocuklarımızın geleceği olduğunun farkına varmalıyız. Onun dışında hiçbir sermayemiz yok. Birlik beraberliği devam ettirmeliyiz. Belediyenin muhtarlarla ortak çalışması önemli olandır. Bunu doğru anlattığımız zaman muhtarların önemi ortaya çıkacaktır” şeklinde konuştu.“160 bin metrekarelik yeşil alan, 157 park”

Muhtarların taleplerini dile getirdiği toplantı sonrasında Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Sarıyer genelinde büyükler için dinlenme, çocuklar için oyun alanları düzenlenen sunum eşliğinde anlatıldı. Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü adına sunum yapan Neslihan Argun, “Mahallelerin talep ve ihtiyaçlarını o mahallede yaşayan vatandaşların görüşleri sorarak, birlikte belirledik. Hem yeni parklar hem de mevcut parkların temizlik, bakım ve onarımını yaptık. 2009 yılından bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalara baktığımız zaman, 160 bin metrekarelik yeşil alan çalışmalarını gerçekleştirerek halkımızın hizmetine sunduk. 157 ayrı noktada park ve yeşil alan, oyun ve spor alanları oluşturduk. İbadethane, okulların çevre düzenlemelerini yaptık” dedi.