Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER’DEN, İBRAHİM BOZAN’A <p/>TAM DESTEK
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER’DEN, İBRAHİM BOZAN’A

TAM DESTEK

SARIYER’DEN, İBRAHİM BOZAN’A <p/>TAM DESTEK
Galatasaray başkan adaylarından Turgay Kıran, yönetim kurulu aday listesini tanıttı.
21.05.2015 / 13:46


Galatasaray Kulübü'nün 23 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olağan seçimli genel kurulunda başkan adayları arasında yer alan Turgay Kıran, yönetim kurulu aday listesini tanıttı. Sarıyer Spor Kulübü eski Başkanı İbrahim Bozan’ın, Turgay Kıran’ın listesinde yer alması Sarıyer’de sevinçle karşılandı. Sarıyerli taraftarlar, İbrahim Bozan’ın Galatasaray gibi Türkiye’nin en büyük kulübünde yönetici olmasıyla birlikte Sarıyer’e de katkı sağlayacağına inanıyorlar. Turgay Kıran’ın cumartesi günü yapılacak seçimde iki rakibi var. Dursun Özbek ve Ahmet Özdoğan.

Turgay Kıran, Ataköy Sheraton Otel'de düzenlediği organizasyonda, yönetim kurulu aday listesinde yer alan isimlerden Levent Karadeniz, Taylan Özen, İbrahim Bozan, Ozan Korkut, Ulvi Süvarioğlu, Vildan Taştop, Erdal Aslan, Adnan Mete, Pelin Atılgan Çobanoğlu ve Edip Önder'le medya mensuplarının karşısına çıktı.

Seçime, Kıran'ın listesinde giren isimler, tek tek söz alarak kendilerini tanıttı. Toplantıya katılamayan Ömer Kayalıoğlu, Tayfun Akgüner, Orhan Sürek, Okan Böke ve Saruhan Sarman'ın bilgilerini ise Turgay Kıran kendisi aktardı.TURGAY KIRAN BAŞKAN OLURSA, SARIYER İLE GALATASARAY FUTBOLCU ALIŞVERİŞİNDE KARDEŞ TAKIM OLURLAR

Seçime güçlü bir yönetim kadrosuyla giren ve şansı yüksek görülen Turgay Kıran’ın listesinde yer alan Sarıyer Spor Kulübü Eski Başkanı İbrahim Bozan’ın çok iyi bir Sarıyerli olması sebebiyle, Galatasaray ile Sarıyer’in futbolcu alışverişlerinde ciddi katkısı olacağı konuşuluyor. Sarıyer’de uzun yıllar tapu müdürü olarak görev yapan İbrahim Bozan, Sarıyer halkı tarafından daima dürüst ve adaletli bir insan olarak lanse ediliyor. Bozan ayrıca Sarıyer Spor Kulübü’nde de başkan olarak görev yaptığı sürede taraftarların gönlünde taht kurmuştu.

TURGAY KIRAN’DAN İNAN KIRAÇ’A AĞIR ELEŞTİRİ

Konuşmasına, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç'ı eleştirerek başlayan Galatasaray’ın başkan adayı Turgay Kıran, "Yıllardan beri bir büyük ağabeyimiz var. Kıraç Vakfı Başkanı, pardon Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı" derken, şu ifadeleri kullandı:

"Beyefendi zaman zaman çıktı televizyon kanallarında, var olan başkanı yollamayı düşündüğünü ve yolladığını söyledi. Sonra başkan olacak isimleri duyurdu. Galatasaray'da tarifi imkansız bir yara açmış durumda. İstediğini getiriyor, istediğini götürüyor. Bunun da bir kırılma noktası var. O da bu seçimler. Bu kez istediğini yapamayacak. Dolayısıyla artık Galatasaray, kendi seçimiyle, hür fikriyle istediği yönetimi getirme şansı yakalayacak. Ben ve arkadaşlarım da bu öncülüğü yapmaktan büyük onur duyacağız."

Kulübün mali durumuyla ilgili projelerini ve gayrimenkul geliştirme planlarını anlatan Kıran, yönetime gelmesi durumunda Galatasaray Sportif AŞ'nin başına Adnan Öztürk'ü getireceğini, Ali Dürüst ve AbdurrahimAlbayrak'a da yine birlikte çalışma teklifinde bulunacağını kaydetti.

Galatasaray Futbol Takımı'nın sezonu şampiyon tamamlayacağına inandığını ve teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun hep destekçisi durumunda bulunacaklarını belirten Kıran, genel kurulun kendi yönetimlerini tercih etmesi durumunda, tüm sorunları aşabilecek kapasitede bir yönetime sahip olduklarını ifade etti. Turgay Kıran, toplantının sonuna katılan üyelere kokteyl verdi.