Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Dr. Cengiz Alp İçin Ankara Çok Yakın!
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Dr. Cengiz Alp İçin Ankara Çok Yakın!

Dr. Cengiz Alp İçin Ankara Çok Yakın!
Sarıyer’de bir ilki başaran CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Dr. Cengiz Alp, Sarıyer’de yaşayan tüm Sarıyerli vatandaşlar için umut ışığı oldu.
16.04.2015 / 07:59


Sarıyer’de bir ilki başaran CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Dr. Cengiz Alp, Sarıyer’de yaşayan tüm Sarıyerli vatandaşlar için umut ışığı oldu. 2. Bölgede 11. Sıradan aday olan Alp için halk arasında parti ayırt etmeksizin büyük bir kenetlenme var. Ankara’ya, Sarıyer’den ne zaman bir vekil göndereceğiz sorusunun cevabına ilk kez bu kadar yaklaşan Sarıyer halkı, bu şansı tepmemek için yoğun çalışmalara başladı. Seçimlerden önce, kalabalık bir kitle ile desteklenen başarılı siyasetçi Cengiz Alp için bu ekip, 2. Bölge’nin altını üstüne getiriyor. Örgütün tam destek vererek büyük bir şans yüzdesiyle 7 Haziran’daki seçimlere Dr. Cengiz Alp’le birlikte girmesi ise usta siyasetçinin gururu oldu.

ANALİZLER 2. BÖLGENİN 11. SIRASINI ŞANSLI GÖSTERİYOR

Geçen seçimleri baz aldığımızda CHP’nin 2. Bölge de çıkardığı milletvekili sayısı 9 olarak göze çarparken, Dr. Cengiz Alp’in önümüzdeki 7 Haziran seçimlerine 11. Sıradan girmesi, partililer tarafından bir endişe oluşturmuyor. Mevcut iktidarın son zamanlarda yaşadığı kan kaybı, HDP’nin seçimlere ilk kez parti olarak girmesi, MHP’nin oy oranlarını büyük ölçüde arttırması, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nin birleşmesi ve tüm bunların dışında AK Parti’nin yeni Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun parti içinde tam olarak kabul görmemesi, CHP’nin oylarını arttıracak en önemli etkenler olarak görülüyor.

SARIYER’DE EN SEVİLEN SİYASETÇİ OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA KANITLADI

Dr. Cengiz Alp yıllardır parti içinde hep ön seçimi savundu ve halkın seçtiği adayları Ankara’ya gönderelim diyerek öz güvenini ortaya koydu. Ön seçimde 7. Sırada yer alan Alp, 5. Sıradaki Mustafa Sarıgül’den sadece 348 oy az alarak parti içinde ne kadar önemli bir konuma sahip olduğunu göstermiş oldu.

SARIYERLİ ARTIK KENDİ İNSANINI ANKARA’DA GÖRMEK İSTİYOR

Bundan böyle her şey 7 Hazirandaki seçimlere kaldı. Sarıyer insanı Ankara’ya vekil göndermeye hiç bu kadar yaklaşmadı. Yıllardır her konuda Sarıyer halkına ağabeylik, kardeşlik, babalık yapan Dr. Cengiz Alp için tüm Sarıyer el ele vermiş durumda. Ne diyelim… İnşallah Sarıyerimizi Ankara’da temsil eden bir vekilimiz olur artık.