Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sağlık Bakanı Müezzinoğlu </p>Emre Güner’e müjdeyi verdi
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu

Emre Güner’e müjdeyi verdi

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu </p>Emre Güner’e müjdeyi verdi
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Sarıyer’de yapım aşamasında olan Çayırbaşı, Huzur ve Hacıosman mahallelerinde ki hastanelere kontrol amaçlı bir çıkarma yaptı.
14.04.2015 / 21:16


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Sarıyer’de yapım aşamasında olan Çayırbaşı, Huzur ve Hacıosman mahallelerindeki hastanelere kontrol amaçlı bir çıkarma yaptı. Sadece Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner’in takip ettiği bu özel günde Müezzinoğlu, inşaatı devam eden hastanelerle ilgili görevlilerden bilgi aldı ve çalışan personeli yerinde inceleledi. İnşaatta çalışan işçiler ise bir anda karşılarında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler.BAKAN MÜEZZİNOĞLU: SARIYER HALKI YIL SONUNDA HASTANESİNE KAVUŞUYOR

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, inşaatı devam eden ve Türkiye’nin en modern hastanesi olarak gösterilen 370 yataklı Sarıyer Devlet Hastanesi’nin kesin bitiş tarihini yıl sonu olarak belirledi. “Sarıyer halkı, ilçesinde sağlık devrimi yaşayacak” diyen, Müezzinoğlu; Emre Güner’in kendisine sorduğu “yerel seçimlerden önce Çayırbaşı’ndaki Sarıyer Devlet Hastanesi inşaat çalışmaları çok daha hızlı ve görkemli devam ederken, seçimlerden sonra işçi sayısında azalma ve bir yavaşlama sezinliyoruz” sorusuna Bakan Müezzinoğlu şu cevabı verdi “kesinlikle öyle bir şey söz konusu değil. Hukuksal anlamda ufak bir sıkıntı yaşadık o kadar. Belki o döneme dek geldiyseniz, çalışılmıyor gibi görmüş olabilirsiniz. Fakat O sorunu da çoktan atlattık. Çalışma yapan arkadaşları devamlı olarak gözlemliyoruz. Hepsi işinde uzman ve işlerini severek yapan arkadaşlar. Kaldı ki bizim hizmetlerimizde kesinlikle insan ayırt etmek olmadığı gibi, parti veya belediye ayrımı hiçbir zaman gözetmiyoruz” diye cevap verdi.

Bakan Müezzinoğlu, Emre Güner’e yaptığı diğer açıklamada “Sarıyer halkının ve tüm İstanbulluların hizmetine sunacağımız hastanelerimiz modern tıpın son teknolojileridir. Sarıyer Devlet Hastanesi’de eğitim-araştırma hastanesi olacak ve ALLAH nasip ederse tüm İstanbul Boğazı, yaklaşık 500 bin insanımız yeni yapılan tam teşekküllü hastanemizden düzenli olarak faydalanacaktır” dedi. Müezzinoğlu “97 bin metrekare alana inşa ettiğimiz Sarıyer Devlet hastanesi tedavi görecek tüm vatandaşlarımıza hizmet vereceği gibi, Sağlık Bakanlığı olarak, Türkiye’nin her yerinde hastaneleri yeniliyor veya yeniden inşa ediyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığını, kendi sağlığımızdan fazla önemsiyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.ESKİ DEVLET BAKANI CAVİT ÇAĞLAR İLE SARIYER’DE KAHVALTI YAPTI

Bakan Müezzinoğlu hastanelere yaptığı teftişlerden sonra Sarıyer’de bir cafe’de Eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar ile kahvaltı yaptı. Kahvaltı sonrası bir kaç vatandaşın sorunlarını içtenlikle dinleyen ve telefon numaralarını alıp ilgileneceğini söyleyen Müezzinoğlu daha sonra Sarıyer’den ayrıldı.