Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Tarabya'da Otomobil Denize Uçtu
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Tarabya'da Otomobil Denize Uçtu

Tarabya'da Otomobil Denize Uçtu
Sarıyer Tarabya sahilinde, aracının direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü, yanında oturan kardeşiyle birlikte denize uçtu.
09.04.2015 / 13:09


Sarıyer Tarabya sahilinde, aracının direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü, yanında oturan kardeşiyle birlikte denize uçtu. Kendi imkanlarıyla arabadan çıkmayı başaran kardeşler, İSPARK görevlileri ve vatandaşlar tarafından denizden çıkarıldı. 2 kardeş hastaneye kaldırıldı.Kaza, saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ferdi Bezikli'nin kullandığı 34 JK 6915 plakalı otomobil, Tarabya sahilinde, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi nedeniyle kaldırımı aşarak denize uçtu. Sürücü Ferdi Bezikli ile yanında oturan kardeşi İshak Bezikli kendi imkanları ile araçtan çıkarak sahile doğru yüzmeye başladı. Denize bir aracın uçtuğunu gören İSPARK görevlileri ve vatandaşlar sahil kenarına koşarak denizdeki kazazedeleri kıyıya çıkardı. Soğuk suda üşüyen 2 kardeş, yolun karşısındaki otele götürülerek ambulans çağrıldı. Kısa sürede olay yerine gelen ambulans, 2 kardeşi İstinye Devlet Hastanesi'ne götürdü. Kazazede kardeşlerin hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenildi. Denize düşen aracı bulmak için, Deniz Polisi ve Sahil Güvenlik ekipleri çalışma başlattı. Sahil Güvenlik ekibinden 2 dalgıç arabayı bulmak için denizde arama yapıyor.BALIK KOVASININ İPİNE TUTUNDULAR

Denize düşen ağabey-kardeşi balık kovası ipi ile hayata tutunduran İSPARK görevlisi Savaş Kap, 'Sahilde arabaları park ettiriyordum. Güm diye bir ses duydum. Bir de baktım ki denizde bir araç yüzüyor. Araç içinden 2 kişi çıktı. Sahile doğru yüzüyorlardı. Otele bağırdım. Sonra balık kovasını denize attım. Arkadaşlar ipe tutundu. Otelden yardıma gelen arkadaşlarla kazazedeleri denizden çıkardık" dedi.