Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - TİYATRODA ŞENLİĞİ İÇİN YÜRÜDÜLER
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TİYATRODA ŞENLİĞİ İÇİN YÜRÜDÜLER

TİYATRODA ŞENLİĞİ İÇİN YÜRÜDÜLER
“Her yer şenlik olsa, dünya yerinden oynar” sloganları eşliğinde yürüyen oyunculara Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Sarıyerliler eşlik etti.
01.04.2015 / 10:11


Sarıyer Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen TiyatrOda Şenliği’nde sahnelenen tiyatro oyunlarının oyuncuları, Sarıyer Belediyesi Kültür Müdürlüğü önünden Atatürk Anıtı’na kadar düzenlenen kortej yürüyüşüne katıldı. “Her yer şenlik olsa, dünya yerinden oynar” sloganları eşliğinde yürüyen oyunculara Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Sarıyerliler eşlik etti.27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde sahnelenen çocuk oyunu ile başlayan ve 12 Nisan tarihine kadar sürecek olan Tiyatroda Şenliği’nin dans gösterileri ve müzikler eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşünde tahta bacaklı göstericiler büyük ilgi gördü. Çeşitli kostümler eşliğinde Atatürk Anıtı önüne kadar yürüyen oyuncular, Sarıyer Merkez’de ritim grubunun eşliğinde jonglörler gösteri yaptı.“Hayata umutla bakan çocuklar için sahnedeyiz”

Yaşar Kemal’in “Gözleri kocaman çocuklar için değer… Mücadeleye değer… Bir hayat pahasına da olsa; değer!” dizeleri ile konuşmasına başlayan Sarıyer Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Gökhan Bulut, “Sarıyer Tiyatroda Şenliği’nin açılışını yapmış olduk. Bu sene düzenlediğimiz şenliği mutlu olması gereken, kocaman gözlü, hayata umutla bakan çocuklara adıyoruz. Diliyoruz ki 12 Nisan’a kadar Sarıyer’de hayat biraz tiyatro ile neşelensin” dedi.

“Sarıyer, çeşitli kültürlerin noktası haline geldi”

Bu yıl beşincisi düzenlenen Tiyatroda Şenliği’ne katılımın her yıl giderek artmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Herkesin çok rahat bir şekilde arkasına yaslanarak oyunları izleyebileceği büyük bir salona kavuşmamız dileğiyle Dünya Tiyatrolar Haftası’nı kutluyorum. Bu işin özü görmeyen gözlere bir takım şeyleri göstermek, duymayan kulaklara duyurmaktır. Sarıyer’in bir kültür noktası haline gelmesi konusunda ki gayretlerimize destek veren herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.Türkiye’nin çeşitli noktalarından gelen 22 tiyatro topluluğunun oyunlarının yanı sıra atölye çalışmaları, söyleşiler ve renkli etkinliklerle devam edecek olan 5. Sarıyer TiyatrOda Şenliği 12 Nisan tarihine kadar devam edecek.