Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Dünya İş Konseyine Av. Necati Yıldırım </p>Damga Vurdu
100 Bin Dolarlık Pırlanta Gasp eden Şüpheliler Yakalandı
Sarıyer Emniyetinden Başarılı </br>Ocak Ayı Açıklaması
“Eğitimsiz Bir Toplumuz”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Dünya İş Konseyine Av. Necati Yıldırım

Damga Vurdu

Dünya İş Konseyine Av. Necati Yıldırım </p>Damga Vurdu
12. Dünya iş Konseyi Ödül Töreninde CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Av. Necati Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na önemli sorular sordu.
28.03.2015 / 12:08


12. Dünya iş Konseyi Ödül Töreninde CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Av. Necati Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na önemli sorular sordu.Necati Yıldırım, Kılıçdaroğlu’na yönettiği soruda "Türkiye’nin ekonomik gelişiminde sosyal politikaların önemi bilinmiyor. Anayasamızda da yer alan sosyal devlet kavramını ve CHP’nin sosyal politikalarını anlatır mısınız." Şeklinde sorduğu soruya, Kemal Kılıçdaroğlu konuya hakim bir şekilde cevap verdi. Kılıçdaroğlu verdiği cevapta Türkiye Cumhuriyeti’nin laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olduğunun altını çizdi. Kılıçdaroğlu, “Laikliği çok iyi biliyor ve tartışıyoruz. Demokrasiyi de çok iyi biliyor ve tartışıyoruz. Sosyal devleti, aslında çok daha fazla tartışmak ve toplumun belleğine yerleştirmek zorundayız. Sosyal devlette eğer bir aile yoksulsa, bunu devletten gidermesini isteme hakkına sahiptir. Biz seçimler sırasında aile gibi bir kavramı toplumun gündemine getirdik. Uluslararası sosyal güvenliğin asgari normları sözleşmesine Türkiye de imza atmış durumda. İşsizlik, yaşlılık, hastalık, analık, iş kazası, meslek hastalığı sigortası. Sigorta dallarından biri de aile sigortası. Geliri olmayan yada belirli bir seviyenin altında olan ailelere destek veren sigorta. Son sigorta dalı, aile sigortası, Türkiye’de bilinçli olarak uygulanmak istenmiyor. Neden? Yurttaşı siyasal iktidara bağımlı kalmak için. Onları bir anlamda siyasal tutsak etmek için. Biz yurttaşlarımızı bu cendereden kurtarmakta kararlıyız” şeklinde konuştu.

Dünya İş Konseyi Liderler Konferansında başarılı iş adamlarına ödülleri verildi, Av Necati Yıldırım’da 3 gün süren konferansta katılım ödülü aldı.