Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Necati Yıldırım: "Siyaset yapmayı zorunlu askerlik olarak görüyorum."
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Necati Yıldırım: "Siyaset yapmayı zorunlu askerlik olarak görüyorum."

Necati Yıldırım:
Usta siyasetçi Av. Necati Yıldırım Pazar Günü ön seçimde oy kullanacak partililere basın bildirisi ile seslendi.
24.03.2015 / 14:43


Usta siyasetçi Av. Necati Yıldırım Pazar Günü ön seçimde oy kullanacak partililere basın bildirisi ile seslendi. İşte ülke sorunlarının tek tek ele alındığı o basın bildirisi…

Partimizi iktidara götürecek olan yol, bilgidir, beraberliktir, birbirimizi sevmektir, sosyal politikalarımızı anlatmaktır. Üretmek ve eşitlikçi paylaşımdır. Bu anlayışa sahip olan parti üyelerimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacaktır.

Daha çok çalışacağız, yoksulluk bu ülkenin, halkımızın kaderi değildir. Kaynakların verimli kullanılmasının önündeki engelleri kaldırmak boynumuzun borcudur. Sosyal politikaları çoğaltacağız.

Uçurumun kenarına getirilen ülkenin buradan kurtulması gerekliliği, bizi ulusal siyaset içinde rol almaya zorlamaktadır. Ulusun güçlü aktörlere ihtiyacı vardır. Bunu vatana bir borç ve millet için yapılacak zorunlu askerlik hizmeti olarak görüyorum. Bu sebeple milletvekilliğine adayım.

Referansımız sadece akıl ve bilimdir. Toplumun yönetim kural ve kararlarının akıl ve bilim temelinde, toplumun tüm birleşenlerinin yer aldığı ortak zeminlerde, yönetişim esasıyla oluşturulmasını benimsiyoruz. Etnik köken ve dini duyarlılıklar üzerinden yapılan siyaseti reddediyoruz. Siyasetin toplumculuk, halkçılık anlayışı ile yapılmasını önemsiyoruz.

Basın özgür olmalıdır. İktidar, basın üzerindeki baskılarıyla diktatörlüğün tiranlığını deşifre ediyor. Cezaevleri siyasi mağdurlarla doldu. Önce genç ve yetişmiş subaylar kumpasla aldılar, şimdi polis ve gazetecilere kumpas içinde kumpas diyerek alıyorlar, tutuklamalarla, baskılarla korku salıyorlar, toplumu sindirmeye çalışıyorlar. Demokrasiden uzaklaşan iktidarın gideceği yer uçurumdur, karanlıktır.

"Ulusumuzun ve Cumhuriyetin güçlü siyasi aktörlere ihtiyacı var."

"CHP devrimcidir, CHP evrensel sosyal demokrasi ilkelerinin tüm kurum ve kurallarıyla ülkemizde yerleşmesi için iktidara gelecektir. Dönem dönem musallat olsalar da bu demokrasi düşmanları başarılı olamayacaklardır. Ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu şey, özgür bireylerin yetişmesi, özgür akıl ve hür vicdanların var olmasıdır. Ne zaman ki bilimde, sanatta var olursak, o zaman uygar toplum olacağız."