Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Hayvanseverlerden ‘Kısırkaya’ tepkisi
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Hayvanseverlerden ‘Kısırkaya’ tepkisi

Hayvanseverlerden ‘Kısırkaya’ tepkisi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin(İBB) inşa ettiği “Kısırkaya Geçici Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanı” ile ilgili basın toplantısı düzenledi.
21.03.2015 / 07:33


Yeryüzüne Özgürlük Derneği, Bağımsız Hayvan Özgürlüğü Aktivistleri, Kuzey Ormanları Savunması, İstanbul Kent Dayanışması ve Sarıyer Kent Dayanışması üyeleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin(İBB) inşa ettiği “Kısırkaya Geçici Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanı” ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Binlerce hayvanın bir yere toplanmasını eleştiren aktivistler düzenledikleri basın toplantısında, barınakla bir hayvan tecrit merkezi inşa edildiğini söylediler. Taksim Makine Mühendisleri Odası’nda gerçekleşen toplantıya Mimarlar Odası ÇED Danışma Kurulu Sekreteri Mücella Yapıcı, İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı avukat Hülya Yalçın, Yeryüzüne Özgürlük Derneği üyesi Burak Özgüner ve Kuzey Ormanları Savunması üyesi Balaban Cerit katıldı.“TOPLAMA KAMPINDAN FARKSIZ BİR TECRİT MERKEZİ”

Burak Özgüner yaptığı basın açıklamasında şöyle konuştu:

“Toplama kamplarından farksız bir hayvan tecrit merkezi inşa edilmiştir. Bu inşaat, binlerce hayvanın, yaşadığı yerden toplanarak merkezde alıkonması, bu canlıların doğalarına aykırı şekilde birlikte yaşamaya mecbur bırakılacağı anlamına gelmektedir. Kısa süre içinde bir hayvan soykırımı merkezine dönüşecek olan bu tesis, hayvanların yaşam haklarını yok edecektir. Kamuoyuna hayvanlar için neredeyse 5 yıldızlı bir otel konforunda tesis hazırlandığı şeklinde pazarlanan bu süreç, fiili olarak binlerce hayvanın hapsedilmesi sonucunu getirecektir. İstanbul sınırlarında bulunan hayvan barınaklarının utanç verici koşulları tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir. Barınaklarda hastalıklardan ve sıfıra yakın bakım koşullarından, sayısız hayvan hayatını kaybetmektedir.”