Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Bayraktar: Sarıyer’e hizmet veren AK Parti’dir
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bayraktar: Sarıyer’e hizmet veren AK Parti’dir

Bayraktar: Sarıyer’e hizmet veren AK Parti’dir
Sarıyer Yenigün’e konuşan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar “Sarıyer’i Sarıyer yapan, Sarıyer’e değer katan tüm çalışmalar, AK Parti tarafından yapılmıştır” dedi.
18.03.2015 / 16:48


Sarıyer Belediyesi’nin Sarıyer’in ihtiyaçlarını gidermekte yetersi kaldığını söyleyen AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, Sarıyer Yenigün Gazetesine özel açıklamalarda bulundu.

Sarıyer Belediyesi’nin son zamanlarda artan “Büyükşehir belediyesi ve hükümet Sarıyer’de çalışmıyor, belediye olarak bizlerin çalışmamıza da imkan ve izin vermiyorlar” söylemlerine yanıt veren AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, “bugüne dek Sarıyer’i Sarıyer yapan, Sarıyer’e değer katan ne kadar çalışma varsa, tamamı AK Parti hükümeti, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bir önceki AK Partili Sarıyer Belediyesi yönetimi tarafından yapılmıştır” dedi. Şükrü Genç ve yönetiminin Sarıyer’in ihtiyaçlarını gideremediğini söyleyen Salih Bayraktar, “Oynamayı bilmeyen gelin yerim dar dermiş. Şükrü Genç, yetersizliğine kılıflar bulmak yerine Sarıyer için çalışsın. Bırakın yeni hizmetleri, eski dönemden kalan hizmetlere sahip çıksa o bile Sarıyer için katma değer olurdu” dedi. Bayraktar, Sarıyer Yenigün’e yaptığı açıklamalarda şunları dile getirdi:

“AK Parti döneminde yapılanlara sahip çıkılsa bile yeterdi”

Sarıyer Belediyesi, hizmete Sarıyer’i çağdaş diğer ilçelerin gerisinde bırakmasına neden olarak sürekli Hükümet ve İBB’yi mazeret göstermesi, içinde bulunduğu acizliği ifade etmektedir. Birazdan Sarıyer’e değer katan ve Sarıyer’i Sarıyer yapan tüm AK Partili yönetim tarafından yapılan açıklamalara değineceğim. Ama önce şunu belirtmek istiyorum ki; Sarıyer Belediyesi çalışmalarına örnek gösterebileceği tek ciddi faaliyetin nikah dairesi ve kültür merkezidir ve sayın Şükrü Genç her fırsatta, Sarıyer’de bugüne dek ilk kez böyle bir çalışma yapıldığını dile getirmektedir. Oysa ki; daha önceki AK Partili belediye döneminde yapılan Demirciköy Kültür Merkezi, maalesef bu yönetim tarafından değerlendirilememiş ve bir çok önemli kültür sanat camiasının CHP’li olarak bilinen yazarlarının deyimiyle; “sermayeye peşkeş çekilmiştir”. Aynı şekilde Ayazağa köyünde yapılan Kültür Merkezi’nin de Mustafa Sarıgül tarafından bir gecede Sarıyer’den adeta kaçırılmasına izin verilerek ikinci kez çok değerli bir kültür merkezinin kaybedilmesine neden olunmuştur. Sen elindeki çalışmaları sağa sola peşkeş çekeceksin, sonra ilk kez ben yaptım diyeceksin. Yok böyle bir şey Sarıyerli her şeyi görüyor.

Önceki hizmetlerden konu açılmışken, Sarıyer Spor Kulübü’ne AK Parti döneminde yapılan, amatör sporcuların ve Sarıyer Alt Yapı Kulüplerinin kullandığı saha, halen AK Parti yönetiminde yapıldığı şekilde duruyor, bir tek çivi bile çalışmadı. Zemin hala 8 sene önce bizim serdiğimiz zemin, teller 8 sene önce bizim çektiğimiz teller. Zemin sürekli sakatlıklara neden oluyor, teller tel tel dökülüyor, ışıklandırma da yetersiz. Çayırbaşı stadının zemini, tribünleri ve aydınlatması da aynı şekilde. Orhan Keçeli Antrenman sahası tam bir viraneye dönmüş durumda.

“Sarıyer’i Sarıyer yapan ne varsa AK Parti tarafından yapılmıştır”

Türkiye’nin geldiği nokta ve İstanbul’a yapılan yatırım ve faaliyetlerin yanı sıra, sadece Sarıyer’e verilen hizmetlere bakıldığında, bu gün Sarıyer’i Sarıyer yapan tüm özelliklerin AK Partili yönetimler tarafından yapıldığını görebiliriz. İşte biten çalışmalar ve Sarıyer’i marka değeri yapacak projelerimizden bazıları:

MÜLKİYET SORUNU ÇALIŞMALARI

Sarıyer halkının yaşam kalitesini yükseltmek için ulaşımdan altyapıya, çevreden eğitime kadar tüm alanlarda ihtiyaç duyulan projeler hazırlıyoruz. Sarıyer’de imar sorunu çözüyoruz. Bununla ilgili önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağımız, İstanbul ve Türkiye’ye model olacak, ilk kez açıklayacağımız bir çalışmamız olacak. İlçemizdeki mülkiyet sorununu yerinde kentsel dönüşümle çözeceğiz.

Öte yandan mülkiyet konusunda 492’şer adet 1/1.000’lik Halihazır, Ortofoto ve Kadastral Harita, 44’er adet 1/5.000’lik Halihazır ve Kadastral Harita ile 132 adet 1/5.000’lik Ortofoto Harita hazırladık. Sarıyer’i sokak sokak, bina bina kayıt altına aldık.

Sarıyer ilçesi sınırları dahilinde Adres Bilgi Sistemi’nin kurulmasına yönelik çalışmalarımızı tamamladık. Rumeli Hisarı Koruma Projesi’ni planladık. Sarıyer Kent Merkezi’ni yapmayı planladık.

Sarıyer Hacıosman Korusu Düzenleme Projesi:

Yeniden düzenleyeceğimiz 1 milyon 89 bin 763 m2’lik alanda; doğa parkı, festival parkı, sanat parkı, kayboluş parkı, çiçek parkı ve macera parkı yapmayı planladık.

ULAŞIM ÇALIŞMALARI

Sarıyer halkının daha hızlı, daha konforlu ve daha güvenli ulaşım imkanına kavuşması için raylı sistem yatırımlarımıza devam ediyoruz. Yenikapı - Hacıosman Metro Hattı’nda Seyrantepe - Stad, İTÜ - Ayazağa, Atatürk Oto Sanayi, Darüşşafaka ve Hacıosman İstasyonlarını açtık.

3,3 km’lik Levent - Rumeli Hisarüstü Metro Hattı’nın inşaatına başladık. 2015 yılında hizmete almayı planladık. 1 km’lik Rumeli Hisarüstü – Aşiyan Sahil Teleferik Hattı’nı yapmayı planladık. 14,6 km’lik Beşiktaş - Sarıyer Raylı Sistem Hattı’nı yapmayı planladık. 2,7 km’lik Hacıosman – Çayırbaşı Metro Hattı’nı yapmayı planladık. 40,3 km’lik Zeytinburnu – Kadıköy Metro Hattı’nı yapmayı planladık. Ayazağa Köyü - İTÜ - İstinye Metro Hattı’nı yapmayı planladık.

Sarıyer’e 8,2 km uzunluğunda yeni yol kazandırdık

• Sarıyer Baltalimanı - TEM Bağlantı Yolu

• Sarıyer İstinye TEM Yanyol Baltalimanı Arası Yan Yolu

• Sarıyer Balta Limanı Çilekli Arası Dere Yolu

• Sarıyer Pendorya Alışveriş Merkezi Yolu

6 adet köprü ve kavşak ile bağlantı yollarını tamamladık.

• Sarıyer Tarabya Kavşağı

• Sarıyer K-1 Kavşağı

• Sarıyer K-2 Kavşağı Borsa Önü

• Sarıyer Atatürk Oto Sanayi Kavşağı

• Ayazağa Kavşağı Cendere Yolu Arası Yol ve Kavşağı

• Maslak Yaya Üstgeçidi

Sarıyer’de 8 nokta için karayolu projelerini tamamladık

Bahçeköy - Kilyos Yolu Kavşağı

• Cendere - Ayazağa - Büyükdere Caddesi

• İstinye Bayırı - TEM Yan Yolu - Baltalimanı Arası Yolu

• İstinye Bayırı Borsa Önü Kavşağı

• Sarıyer Bahçeköy - Maden Bağlantı Yolu ve Kavşağı

• Harp Akademileri Kavşağı ve Çevresi Yol ve Kavşağı

• Ayazağa Kavşağı Cendere Yolu Arası Yol ve Kavşağı

• Zekeryaköy Kumköy Caddesi 1. Cadde Yol Düzenlemesi

Ayrıca; İlçe genelindeki yolların bakım ve onarımını yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Kaplama, yama ve onarım çalışmalarında 504 bin 903 ton asfalt kullandık. Sarıyer’de trafiği düzenlemek için sinyalizasyon, trafik işaretlemeleri ve akıllı ulaşım sistemleri yaptık. Trafik kurallarının ihlalini önlemek için 6 adet EDS ile 11 adet trafik kamerası kurduk.

Sarıyer-Çayırbaşı Karayolu Tüneli ve Bağlantı Yollarını açtık. 4 tünel yol daha yapmayı planladık.

• Sarıyer Ayazağa - Kağıthane Tüneli

• Sarıyer Baltalimanı - Beşiktaş Bebek Tüneli

• Sarıyer Derbent - Çayırbaşı Tüneli

• Sarıyer Sahil Yolu Tüneli

Tekne Park Projesi’ni Sarıyer’de hayata geçirdik. Sarıyer Tarabya ve İstinye koylarında 388 araç kapasiteli ilk tekne parkları hizmete aldık. Sarıyer’de deniz araçlarının park sorununa modern ve çevreci bir çözüm getirdik. Sarıyer Büyükdere’de, Tekne Park Proje çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bir ilke daha imza atarak, Sarıyer -Kabataş arası kıyıya paralel transit boğaz seferlerini başlattık, deniz ulaşımı vatandaştan ilgi görmeyince seferler askıya alındı. Sarıyer Maslak’ta helikopter pisti ve 5 otopark daha planladık.

ALT YAPI VE İÇME SUYU:

Sarıyer halkı için altyapı ve içme suyu yatırımları yapıyoruz. 7 bin 851 m uzunluğundaki Galata-Cendere-Baltalimanı Atıksu Tüneli’ni inşa ediyoruz. 2018 yılında hizmete almayı planladık. Kilyos İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi‘nin yapımını planladık.

95 bin 504 m atıksu şebekesi ve kolektör inşa ettik… Bunlarla birlikte diğer projelerimizi bir sonra ki ay açıklayacağım.