Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Yeni Türkiye’yi inşaa etmek için geliyoruz
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yeni Türkiye’yi inşaa etmek için geliyoruz

Yeni Türkiye’yi inşaa etmek için geliyoruz
7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde AK Parti’den İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ali Rıza Zaman, eski bir siyasetçi olduğunu hatırlatarak, siyasi bilgisini ve birikimini İstanbullularla paylaşmak istediğini belirtti.
18.03.2015 / 16:26


7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde AK Parti’den İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ali Rıza Zaman, eski bir siyasetçi olduğunu hatırlatarak, siyasi bilgisini ve birikimini İstanbullularla paylaşmak istediğini belirtti. Genç yaştan itibaren siyasetin içinde önemli görevler üstlendiğini belirten Zaman, “Parlamento da bu dönemde önemli sorunlar olduğunu biliyorum. Türkiye’nin önünde yeni bir Anayasa, başkanlık sistemi ve çözüm sürecinin başarılı bir şekilde sona erdirilmesi olayı var. Ben Türkiye için 2015 seçimlerinin tarihi bir seçim olduğunu, Cumhuriyet tarihinde de bir dönüm noktası olacağını tahmin ediyorum. Böyle tarihi bir dönemeçte parlamentoda hizmet sunmayı düşünüyorum, Allah nasip ederse. Geçmiş çalışmalarım, deneyimlerim bana bu sürecin çok ciddi siyasi mücadelelere uğrayacağını gösteriyor. Bende parlamentoda katkı göstermeyi istiyorum” diye konuştu.

“BÜYÜK TÜRKİYE, BÜYÜK İSTANBUL”

Dünya’nın ve insanlığın zalimin zulmünden kurtulması, mazlumların rahat yaşaması için Büyük Güçlü Türkiye’ye ve İstanbul’a ihtiyaç olduğunun altını çizen Ali Rıza Zaman, “Bizler İstanbul’da var olan sorunların çözümü noktasında bilgimiz ve tecrübemizle katkı koymaya geliyoruz. Şehrimizin ve Türkiye’mizin insanlık için adaletli, özgür, barış içerisinde yaşamaya devam etmesi için “Büyük Türkiye ve İstanbul” diyoruz. Bu sevdamızı gerçekleştirmek için geliyoruz. Ancak son yıllarda ekonomide, siyasette, bilimde, teknikte gelişimimizi çekemeyen emperyal güçler bizi eski Türkiye’ye döndürme gayretindeler. Eski Türkiye’de ne kadar izin verilirse o kadar kendimizi yönetiyorduk. Müsaade ettikleri kadar özgürdük. Toplum mühendisliği ile yönetilen bağımlı kitleydik. İlk defa tam bağımsız büyük Türkiye’nin önünü daha fazla açmak için, çözüm sürecine daha fazla katkı koyabilmek için, kardeşliğimizin birliğimizin korunması için Yeni Türkiye’yi ve medeniyetimizi inşa etmek için geliyoruz.” dedi.

“KARDEŞLİĞE, BİRLİKTELİĞE KATKI KOYMAK İÇİN GELİYORUZ”

“Türkümüz Dünya’yı kardeş bilendir. Gökleri insanın ortak tarlası” diyen Ali Rıza Zaman “ Türkiye’nin ayağa kalkmasının ön şartı demokratik, sivil, özgürlükçü ve gelecek hedeflerine yol veren bir anayasadır. Bir an önce yeni Anayasanın yapılmasını umut ediyorum. Biz büyük güçlü bir camiayız, büyüklüğümüzü sadece sayımızdan aldığımız düşünülemez. İnancımızla, etkinliğimizle, istediği gibi inanma, inandığı gibi yaşama ve demokrasi sevdamızla, birlik beraberliğimizle büyüğüz, güçlüyüz. Her birimizin gücümüzün, büyüklüğümüzün farkında olarak vizyonumuz ve misyonumuzla, farkındalıklarımızla, birlik beraberlik ve muhabbetle her alanda başarılı olabilmek için katkı koymaya geliyoruz.“ diye konuştu.

“2002 SONRASINDA HUZURU, REFAHI GÖRDÜM”

Sözlerine devam eden Zaman ““Ben iş kadınında, ev kadınında, memurda, işçide, esnafta, sağlıkçı da, balıkçı da kısaca ülke insanında 2002 sonrasındaki huzuru, refahı gördüm. AK parti hükümeti çok büyük reformlar yaptı. İstanbul’da Kadir Topbaş Başkanımızın yaptığı büyük hizmetlere yenilerini ekleyecek projelerimle daima halkın sorunlarına çare bulacağım” dedi. Temayülünün başarılı geçtiğini ve mülakattada başarılı olduğunu da belirtiğimiz Zaman, “Bu kutlu yolda hepsi arkadaşım. Kim hayırlıysa, Allah kimi nasip ederse o olsun. Kadın ve erkek aday adaylarının hepsi eğitim, iş kültürü olarak dolu dolu insanlar. Takdir büyüklerimizin” diye sözlerini tamamladı.