Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Başar Biberoğlu'ndan İnciler
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başar Biberoğlu'ndan İnciler

Başar Biberoğlu'ndan İnciler
Sarıyer’in başarılı siyasetçisi AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili A.Adayı Başar Biberoğlu ile siyaseti, gündemi ve Sarıyer'i konuştuk. Biberoğlu tüm Sorularımıza içtenlikle cevap verdi.
03.03.2015 / 19:20


Sarıyer’in başarılı siyasetçisi AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili A.Adayı Başar Biberoğlu ile hem siyaseti hem de gündemi konuştuk. Ancak bizi öncelikle Sarıyer ilgilendirdiği için sorularımız da genelde Sarıyer üzerine oldu. Biberoğlu tüm Sorularımıza içtenlikle cevap verdi.

Neden siyaset?

Yıllarca halkın içerisinde olan biri olarak ülke geleceğinin insanların evlerinde rahat oturmalarının sağladığını düşünüyorum. Gençlerimizi çok daha bilinçli yetiştirmek ve bu çabaların sonuç vermesi için güçlü olmak gerektiğine inanıyorum. Türkiye’nin sağlıklı nesiller oluşturmasına katkı sağlamak ve dünyada büyük Türkiye’yi ön plana çıkaracak kaliteli nesillerin oluşmasına katkı sağlamak için siyasete adım attım.

Siyasetten başka yol yok mu?

Her problemin birden çok çözüm yolu olduğunu düşünüyorum. Ancak en son problemin çözüm merciinin siyaset olduğunu gördüm. Siyasiler, alanlarında ne kadar bilgi sahibi ise problemlerin de daha hızlı ve kolay çözülür olduğuna inanıyorum. Halk odaklı bütün problemleri bilen, problemlere çözümler geliştiren çalışmaları artık TBMM’de yapmanın zamanının geldiğini görüyorum.

Sarıyer’de esnaf ve turizm sektörü neden istenilen ekonomik başarıyı gösteremiyor?

Sarıyer kesinlikle Türkiye’nin göz bebeğidir. Maslak’ın katılmasıyla birlikte ekonomi de, yeterli seviyede olmasa da turizmde, ticaret ve kültürel alanda belli bir ağırlığı olduğunu gözlemliyoruz. Ancak dünyadaki krizler ve bölgede Türkiye’nin dışında oluşan olayların etkisiyle küçük çaplı daralmalar yaşadığı kanaatindeyim. Turizm olarak ilçemiz çok büyük bir atılım gerçekleştirebilir. Bunun için sorunlara en kısa sürede çözüm yolları geliştirilmesine katkıda bulunacağım. Sarıyer’in güçlü olmasını, Türkiye’nin güçlü olmasını sağlayacağıma yürekten inanıyorum. 2015 milletvekili seçimlerinin, Sarıyer’den bir vekil çıkması durumunda tekrar yeni adam ve adımlarla hak ettiği yeri alacağı kanaatindeyim.

Neden AK Parti?

AK Parti, bu ülkenin gerçeğinden doğan bir partidir. Kılcal damarlarına kadar hâkimdir. Halkın dertlerine dertlenen bir ekip bu necip milleti mutlu ve huzurlu etmek için yola çıkmıştır. Ülkenin en uzun süreli hükümetini AK Parti kurmuştur. Halkın kendini bulduğu ve huzurlu hissettiği bir partidir. 2023 ve 2071 gibi büyük hedef ve idealleri olan bir parti hepimizin yaşam alanıdır. Türkiye, büyük ekonomik gelişmeleri bu dönemde yaşamıştır. AK Parti halkın partisidir, mazlumun can ocağıdır, milletin sevdasıdır, herkesin sıcak yuvasıdır. Her kesimin bağrında yer bulabileceği bir partidir.

Diğer partilerden AK Parti’nin farkı nedir?

Diğer partilerde bizim kardeşlerimizin fikir ve düşüncelerini ifade ettiği, ülkeye hizmet için mücadele verdikleri ocaklardır. Onlara da başarılar diliyorum. AK Parti, diğer partileri de kardeşi gibi görür. Farklı partilerde olunması demokrasinin güzelliğidir. Her partiden arkadaşlarla sıcak diyaloglar içerisindeyiz. Onlarla olan mücadelemiz bir yarıştır. Dostluklarımız ebedidir. İnsan olmaları bizler için önemlidir. Fikirlerine de saygı duymaktayız.

İstanbul’daki Suriyeliler sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Suriye’deki insanlık dramı her insanı etkiler. Allah kimseyi yardıma muhtaç etmesin. Zor zamanlarında yanlarında olunmuştur. Komşuluk bunu gerektirmektedir. Ancak bazı yanlışların olması, bizlere Osmanlı emaneti olan bu insanlara karşı ön yargılı yapmamalıdır. Bu insanların misafir olduğu unutulmamalıdır. Devletimiz, bu insanlar için gerekli düzenlemeleri yapacağından kimsenin şüphesi olmasın. Devletimiz, büyüklüğünü göstermiştir. Her zaman mazlumun yanında yer almıştır. Bizleri de büyük yapan bu vasfımız değil midir? AK Parti, milletimizin müşfik tarafını göstermiştir.

Sarıyer Spor Kulübü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sarıyer Spor Kulübü her Sarıyerli’nin gönlündedir. Artık süper ligde olması her Sarıyerli’nin en büyük arzusudur. Spor, her ilin en büyük reklam aracıdır. Bu konuda herkes taşın altına elini koymalıdır. Bu ciddi bir yatırım ve emek istemektedir. Birkaç vefakâr arkadaşımızın fedakârlıklarıyla buraya kadar gelmiştir. Başkan Saffet Akkoyun’un kulübümüzü maddi anlamda düzlüğe çıkarmasını takdirle izlemekteyim. Sarıyer insanı her zaman birlik olup takımına sahip çıkmalıdır. Spor, partiler üstü bir olaydır. Hepimiz Sarıyer için çalışmalıyız.

Öğretmenlerin problemleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

AK Parti hükümeti, eğitime en büyük bütçeyi ayıran hükümettir. Eğitimin ileri ülkeler seviyesine çıkması için her türlü imkânları seferber etmiştir. Eğitimin ana öğesi, öğretmenlerdir. Öğretmenler ve diğer memurların daha iyi şartlara sahip olması için ortak mücadele vereceğiz. Öğretmenler mutlu olursa toplum mutlu olacaktır. AK Parti, öğretmenlere sahip çıkmaya devam edecektir. Bir çok öğretmen arkadaşım var, problemlerin çözümünde daha aktif rol alacağız.

Sarıyer’in dünya kenti olması için ne yapılabilir?

Bu ilçe dünyanın göz bebeğidir. Bütün dinlerin kendini bulduğu yerdir. Hoşgörü bu ilçe de tarifini bulur. Geleceğin Türkiye’sinde daha etkin bir Sarıyer için turizm daha canlı hale getirilmelidir. Tarihi ve kültürel miraslarıyla her kesimden insanın ilgisini ve dikkatini çekecektir. İstanbul Boğazı ve Sarıyer’in ormanları en büyük değerimizdir. Bu güzellikleri en iyi şekilde kullanacağız.

Sarıyerli bir milletvekili bu kez olacak mı ?

Hükümetlerimizde Sarıyer’den bir milletvekili olması Sarıyer’in özlemidir. AK Parti hükümetleri Sarıyer’i önemsemektedir. Sarıyer halkının da artık bunun karşılığı olarak güçlü destek vermesi gerekmektedir. Yeni dönemde de inşallah Sarıyer, Ankara’da karşılık bulacaktır. 

KISA ÖZGEÇMİŞİ

Doğum Tarihi : 20.10.1969

Doğum yeri : Rize/Pazar

Medeni hali : Evli

Eğitim : İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Gayrimenkul sektöründeki farklı uzmanlık alanları üzerinde düzenlenen eğitim ve seminerlere katıldı. Bu seminerler arasında;

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNDE DEĞİŞİMLER

KONUT VE ARSA PİYASASI

İSTANBUL KENTİNDE GARİMENKUL PİYASA HAREKETLERİ

MESLEKİ GEÇMİŞİ:

İş hayatına Unkapanı İMÇ’de başladı. Tekstil döşemelik kumaş sektöründe pazarlama müdürlüğü görevini yürüttü. Askerlikten sonra girdiği emlak sektöründe kendi işini kurdu. Emlak sektöründeki faaliyetlerinin ardından İnşaat sektöründeki küçük ölçekli imalatlar yapmaya başladı. Yine aynı alanda büyük ölçekli “Arsa Geliştirme” işlerinde ülkenin önde gelen yatırımcı firmalarına “Danışmanlık” hizmeti vermeye devam etmekle birlikte, sürdürmekte olduğu kendi firmasının faaliyetleri ile birlikte İstanbul’daki “Afet Riskli Alanları Dönüşümü” konularında da Danışmanlı ve Rehberlik Hizmeti vermektedir.

DİĞER FALİYETLER:

Çocukluğundan itibaren yaşadığı SARIYER’ de çeşitli “STK” larda görev almıştır. Eğtim ve spor alanlarında gerçekleştirilen faaliyetlere katkılarda bulunmuştur. Spor alanında, okullardan başlayarak gerçekleştirilen önemli sportif karşılaşmalara maddi-manevi destek sağlamıştır. 1 sene Tarabya Spor Kulübü Başkanlığı yapan Başar Biberoğlu aynı zamanda amatör spora ciddi desteklerde bulunmaya devam etmektedir. Ayrıca 2012 yılında Sarıyer Spor Kulübü Başkan Adaylığı için çok ciddi çalışmalara imza atarak tüm Sarıyer’in desteğini alan Biberoğlu, seçimi kazanmasına kesin gözüyle bakıldığından dolayı, büyük bir haksızlık sonucu kulübe üye olması engellenmiştir.

Sarıyer’in gelişimi ve kalkınması adına çeşitli çalışmaların öncülüğünü yapan Başar Biberoğlu yerel STK lar, yerel basın desteği ve iş birliği ile birlikte Sarıyer insanı için var gücüyle çalışarak “SEVDAMIZ SARIYER” Sloganının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Hayatını Sarıyer için adayan Başar Biberoğlu için Sarıyer’e hizmet anlayışı gün geçtikçe daha fazla büyüyerek devam edecektir.

İletişim : basarbiberoglu@gmail.com

Facebook : facebook.com/basarbiberoglu

Twitter : twitter.com/biberoglubasar