Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Necati Yıldırım’dan Diriliş Manifestosu </ p>CHP’nin Dört Düşmanı”
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Necati Yıldırım’dan Diriliş Manifestosu CHP’nin Dört Düşmanı”

Necati Yıldırım’dan Diriliş Manifestosu </ p>CHP’nin Dört Düşmanı”
Sarıyer’in usta siyasetçisi, İstanbul 2. Bölge Milletvekili A. Adayı Necati Yıldırım CHP’nin olmazsa olmaz 4 düşmanını sıralarken, bir anlamda da partisinin kurtuluş manifestosunu açıkladı.
26.02.2015 / 18:38


Sarıyer’in usta siyasetçisi, İstanbul 2. Bölge Milletvekili A. Adayı Necati Yıldırım CHP’nin olmazsa olmaz 4 düşmanını sıralarken, bir anlamda da partisinin kurtuluş manifestosunu açıkladı. Yıldırım, ayrıca bu konuya hitaben “Aşağılama, eleştirme, sürekli kendini savunma ve susma ilişkiyi bitiren en büyük dört neden” diyerek önemli mesajlar verdi:

1-BİLGİSİZLİK (Cehalet),

2-YOKSULLUK (Tembellik),

3-YOLSUZLUK (Haksız kazanç-Rantiye)

4-İHTİLAF (Birbirimizin kuyusunu kazımak)

Çamlıhemşin’in Çat yaylasında bir çeşme vardır, bu çeşmenin üzerinde şöyle yazar:

İÇ ÇEŞMEDEN SUYUNU

BIRAK KÖTÜ HUYUNU

SANMA BAŞKASINA

KAZDIN KENDİ KUYUNU.

CHP olarak bizim siyasi başarımızın önünde İHTİLAFTAN başka engel yok. Politikalarımız doğru, çözümlerimiz gerçek ve hem kendimizi hem de dünyayı birlikte değiştirebilecek yeteneğe sahibiz. Temel değerlerimiz geçerli.

Kötü huylarımız var.

Sözlerine devam eden Yıldırım “Bilmemiz gereken eleştiri başkadır, düşmanca yerin dibine batırmak başka. Eleştiri önce her insanın kendinden başlamalıdır. Kendisini eleştiremeyenler başkasına bakmasınlar. Kişisel çıkarları için başkasına çamur atmak ne büyük gaflettir, ihanettir… Birliktelik, birbirimizi sevmek, aynı hedefe yürümek varken… Öne geçme yarışında birbirimize çelme atmak adetimiz olmuş. Bu bizim partimize yakışmaz. Kendin için bir şey yap, kimseye kötü gözle bakma. O’da en az senin kadar iyi şeyleri hak ediyor düşüncesiyle tüm gönüldaşlarımıza sesleniyorum.

Biz ipin bu tarafındayız ve ülkemizi yukarıya çekmeye çalışıyoruz. Birbirimizin eline vurmayacağız, hep birlikte asılacağız. Ellerimiz yumruk gibi ipte olacak, zinhar yanımızdakinin kafasında olmayacak”
diyerek önemli meajlar verdi.

Temsil makamında olanlara karşı, kurumsal saygıyı koruyacağız.

“Herkes kendi üzerine düşeni en iyi şekilde yapma gayreti içinde olmalıdır” diyerek sözlerine hız kesmeden devam eden Necati Yıldırım “İlçe Başkanı, Belediye Başkanı kendi görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yapmalıdırlar. Parti üyesi de, parti örgütünün temel taşı olduğu bilinciyle hareket edecek, parti çalışmalarına zaman ayıracak, çalışacak, görev ve sorumluluğunun bilincinde olacaktır. Parti binasının, örgüt yapısının vazgeçilmez esas unsuru, parti üyesidir. CHP’nin sahibi ve en yetkili kişisi parti üyesidir.

Daha çok okuyacak, öğrenecek ve her şeyi en iyi biz bileceğiz. Kendimizi sürekli geliştirecek, yetiştireceğiz. Ülkemizin Cumhuriyet aydınlanması hızlandırılacak ve bilgiyle yenilenme (Rönesans) süreci en kısa zamanda tamamlanacaktır.

Daha çok çalışacağız, yoksulluk bu ülkenin, halkımızın kaderi değildir. Kaynakların verimli kullanılmasının önündeki engelleri kaldırmak boynumuzun borcudur. Sosyal politikaları çoğaltacağız.

Yolsuzluğun nasıl ortadan kaldırılacağını biliyoruz. Sosyal güvencelerin yeterli ölçüde yaşama geçirilmesi ve gelecek kaygısının azaltılması bunun sağlam zeminini oluşturacaktır. Bu uygun zemin üzerine hakça, adil paylaşım sistemi kurulduğunda yolsuzluk belası bertaraf olacaktır”
dedi.

Yıldırım sözlerini “partimizi iktidara götürecek olan yol, bilgidir, beraberliktir, birbirimizi sevmektir, sosyal politikalarımızı anlatmaktır. Üretmek ve eşitlikçi paylaşımdır. Bu anlayışa sahip olan parti üyelerimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacaktır” diyerek noktaladı.

 


YORUMLAR
öz chpli CEMAL: 
""
yıllardır chpye karşılıksız hizmet ediyosun hakkını almanı isterim necati bey dürüst adamsın. bir kara böcek bir gözlüklü hindi zamanında seninle uğraşmaya kalktı boyunun ölçüsünü aldı.sen her zaman adamlığınla kazanıyorsun yolu açık olsun
26.02.2015 / 23:57