Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer Belediyesi'nden Kriz Masası
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer Belediyesi'nden Kriz Masası

Sarıyer Belediyesi'nden Kriz Masası
Sarıyer Belediyesi dün sabah saatlerinde başlayan yogun kar yağışından vatandaşların olumsuz şekilde etkilenmemesi için kriz masası oluşturdu.
18.02.2015 / 15:54


Sarıyer Belediyesi dün sabah saatlerinde başlayan yogun kar yağışından vatandaşların olumsuz şekilde etkilenmemesi için kriz masası oluşturdu.

Sarıyer halkının toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini öneren Sarıyer Belediyesi, vatandaşların mağduriyetlerini önlemek için gündüz saatlerinden itibaren tuzlama çalışmalarına ağırlık verirken, kar yağışının yoğun olduğu saatlerde yol açma çalışmaları başlattı.Özellikle kar lastiği ve zinciri olmayan araçların bu hava koşullarında trafiğe katılmaması rica edildi. Sarıyer Belediyesi dün geceden bu yana yoğun çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler öncelikle hasta ve sağlık kuruluşlarına yetişmesi gereken vatandaşlarlara yardımcı oluyor.Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Ferahevler Şantiyesi'nde kurulan kriz masası ve çağrı merkezi ile gerek sosyal medya aracılığı ile gerekse telefonla arayan vatandaşların taleplerine cevap veriyor. İBB'ye bağlı ana arterlerin kapalı olduğu yollara Sarıyer Belediyesi ekipleri yetişerek tarafiğin rahatlamasını sağlıyor.Sarıyer Belediyesi okullarında tatil olması ile beraber vatandaşı sokağa çıkmaması için uyarıyor. İstanbul'da kar kalınlığı bazı bölgelerde 60 cm'ye kadar ulaştı. Yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı bir kaç gün daha devam edecek. ACİL ÇAĞRI MERKEZİ: 444 1 722