Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyerlilerden Selami Uzun’a Yoğun Baskı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyerlilerden Selami Uzun’a Yoğun Baskı

Sarıyerlilerden Selami Uzun’a Yoğun Baskı
7 Haziran genel seçimleri yaklaşırken iki dönem milletvekilliği yapmış Selami Uzun’un Ak Parti’den İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adayı olacağı söylentilerini duyan Sarıyerli AK Partililer tabiri-caizse Selami Uzun’a yoğun baskı kuruyorlar.
15.02.2015 / 10:15


7 Haziran genel seçimleri yaklaşırken iki dönem milletvekilliği yapmış Selami Uzun’un Ak Parti’den İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adayı olacağı söylentilerini duyan Sarıyerli AK Partililer tabiri-caizse Selami Uzun’a yoğun baskı kuruyorlar.

KISA ZAMAN ÖNCEYE DÖNELİM VE GEÇMİŞİ HATIRLAYALIM

Hatırlanacağı üzere, özgeçmişi kadar bilgi, birikim ve tecrübe ile dolu bir isim olan Selami Uzun son yerel seçimlerde Sarıyer Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmuş ve adaylığına kesin gözüyle bakılıyordu… Ancak son gün değişikliği ile AK Parti’nin Sarıyer’deki adayı Sedat Özsoy olmuş ve rakibi CHP’li Şükrü Genç’ten 25 bin oy fark yemişti. Seçimlerden sonra Sarıyerli AK Partililer isyan etmiş ve seçimi kazanacaklarına inandıkları Selami Uzun’un aday gösterilmemesine büyük tepki göstermişlerdi. Sarıyer’de resmi kaynaklara göre 35 bin, toplam 55 bin seçmene sahip olan Sivaslılarda, AK Parti’ye kırkınlıklarını dile getirmişlerdi.

“SARIYER İÇİN DÖNÜM NOKTASI OLUR”

Sarıyer’de uzun yıllardır ikamet eden ve görevi olmamasına rağmen Sarıyerlilerin sorunlarına çare bulmak için var gücüyle çalışan Selami Uzun’a destek her geçen gün artıyor. Vatandaşlar “Bugüne kadar Sarıyerimiz milletvekillerinden gereken desteği alamadı. Gerçekten Selami Uzun milletvekilliğine adaylığını koyarsa bu Sarıyer için bir dönüm noktası olabilir. 3. Dönemini İstanbul’da yaşaması bizler için kesinlikle şans olacaktır. İstanbul’un eşsiz güzellikteki ilçelerinden biri olan Sarıyer, bilgili ve tecrübeli eller ile desteklenirse gelecekte herkesin yaşamak isteyeceği, kıskanılacak bir ilçe haline gelebilir” dediler. Genel olarak sokakta görüşlerine başvurduğumuz isimlerin büyük bir çoğunlu Ak Parti’de aday olarak Selami Uzun ismini görmek istediklerini belirttiler. İlerleyen günlerde neler olur bilinmez, fakat Ak Parti, İstanbul 2.Bölgede Selami Uzun ile seçimlere girerse, Sarıyer’de oylarını yüksek miktarda arttıracağı kesin. Ayrıca 2. Bölgede bulunan tüm ilçelerden çok sayıda destekçisi olması da büyük avantaj. Yüz binlerce Sivaslı’nın Selami Uzun’u desteklediği herkes tarafından bilinmekte.

SELAMİ UZUN KİMDİR:

1957 Sivas Koyulhisar doğumlu olan Uzun, İstanbul Üniversitesi Hukuk Bölümü mezunu. 1984- 1994 yılları arasında çeşitli illerde kaymakamlık görevini üstlenen Selami Uzun, en son 2002 ve 2007 yıllarındaki genel seçimlerinde TBMM’de Sivas Milletvekili olarak yer almıştı.

Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak 7 Haziran seçimlerine kalan süre zarfında hem sokaktaki vatandaşın beklentilerini, hem de siyasi partilerin kulislerinde konuşulan aday adaylarının isimlerini size aktarmaya devam edeceğiz.