Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Başar Biberoğlu Gazetemize Siyasi Düşünceleriyle İlgili Açıklamalarda Bulundu
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başar Biberoğlu Gazetemize Siyasi Düşünceleriyle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Başar Biberoğlu Gazetemize Siyasi Düşünceleriyle İlgili Açıklamalarda Bulundu
Başar Biberoğlu Sarıyer’in sorunlarına değinerek, çözüm önerileri sundu ve su kenti Sarıyer’i ortaya çıkaracak çalışmalara, imza atacaklarını söyledi.
14.02.2015 / 20:23


Sarıyer’in sorunlarına değinen ve çözüm önerileri sunan ve su kenti Sarıyer’i ortaya çıkaracak çalışmalara imza atacaklarını söyleyen Başar Biberoğlu “Kent Yönetimi kadınlar açısından iyi yönetilmiyor. Her geçen gün yaşam alanları daraltılıyor.“ dedi. Biberoğlu ”Belediye doğal yaşam alanlarımızı elimizden alıyor. Örnek olarak Zekeriyaköy’ü verebiliriz. Bunlara dur denilmeli” Dedi.

SANATLA İÇ İÇE BİR SARIYER

Sözlerine devam eden Biberoğlu “Projelerimi henüz açıklamayacağım ancak düşündüklerimden biraz bahsetmek istiyorum. Sarıyer’de Sanat Sokakları oluşturulmasını çok istiyorum. İlçemiz çok uzun bir sahil bandına sahip. Bunu değerlendirmek lazım. Sarıyer’de gençleri geri kazandırmak gerekiyor. Burası üniversitelilerin çok uğradığı bir yer ama gençler burada kalmıyorlar. Onların Sarıyer’de vakit geçirmesini sağlayacak adımları bir an önce atmalıyız”
şeklinde konuştu. “Belediye katılımcı ve şeffaf olmalıdır. Halkla iç içe olmalıdır. Ancak milletvekili olacak insan çok daha şeffaf ve bilinçli olmak zorundadır” dedi.

SEÇMEN DİKKATLİ DAVRANMALI

Emlak sektörünün önde gelen ismi olarak Kentsel dönüşüm hakkındaki fikirlerini sorduğumuz Biberoğlu şöyle konuştu: “Kentsel dönüşüm yaşam alanlarının artırılmasıyla bir bütün halinde olmalıdır. Bu çalışmanın olmazsa olmazı halkla yapılması zorunluluğudur. Yetkililer halka gereken desteği sağlamalıdır. Ayrıca burada seçmenlere de büyük görev düşüyor. Kentsel dönüşüm ve diğer konulardaki uygulamaları göz önünde bulundurup 7 Haziran’da ona göre sandığa gidilmeli.