Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Ali Rıza Zaman Surprizi Gelebilir
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ali Rıza Zaman Surprizi Gelebilir

Ali Rıza Zaman Surprizi Gelebilir
AK Parti Sarıyer’de strateji değiştirdi. Milletvekilliği için aday adaylığı başvuruları yapılmadan çalışmalara başlandı. Sarıyer’de kaybettiği ivmeyi tekrar geri kazanmak isteyen AK Parti, milletvekilliği adaylığı için tüm stratejisini değiştirmeye hazırlanıyor.
15.02.2015 / 00:44


Sarıyer’de yerel seçimlerde 2 dönem üst üste CHP’ye kaybeden ve genel seçimler dahil, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de hezimet yaşayan AK Parti artık yalnızca halkın içinden gelen adaylara yönelmenin planları içinde. Sarıyer’de kaybedilen yalnızca belediye olmadığının, arkadaşlık ve birlik, beraberliğinde yok olup gittiğini gören AK Parti’nin üst düzey yetkilileri milletvekilliği için Sarıyer’de hummalı bir araştırma yapıyor. 2.Bölge milletvekillerinin arasında kesinlikle Sarıyerli bir vekil olması gerektiğini düşünen AK Parti’nin teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcı Süleyman Soylu’da Sarıyer’deki çalışmalardan sıcağı sıcağına haberdar ediliyor.

ALİ RIZA ZAMAN TAZE KAN OLARAK GÖRÜLÜYOR

Sarıyer’de halk üzerinde yapılan araştırmalara gelirsek, Sarıyer’in yetiştirdiği bir isim olan Ali Rıza Zaman oldukça fazla konuşuluyor. Sarıyer’de binlerce AK Partili kırgınlıklarından dolayı partinin kapısını çalmazken, birlik ve beraberliğin neredeyse yok olduğu bir ortamda, Ali Rıza Zaman ismi taze kan olarak büyük güç katması bekleniyor. Sarıyer ilçesinde AK Parti’nin bu kadar düşmesinin en önemli sebebi olarak görülen halktan uzak çalışmalar ve arkadaşlık ortamının yitirilmesi de Ali Rıza Zaman ismini ön plana çıkaran unsurlardan biri olarak görülüyor. AK Parti’ye oy vermiş, gönül vermiş seçmenlerin çocuklarının işsiz olması, yardım taleplerine karşılık verilmemesi ve dikkate alınmamaları her geçen gün AK Parti’ye oy kaybı olarak geri döndüğü ifade ediliyor. Ali Rıza Zaman’ı tam manasıyla umut olarak gören Sarıyerlilerin büyük çoğunluğu Zaman’ın milletvekili olmasının kendileri ve çocukları için bir umut olduğunun altını çiziyorlar…

2. BÖLGEYE HAKİM BİR İSİM

Ayrıca Ali Rıza Zaman’ın, Bayrampaşa, Sultangazi, Şişli, Beşiktaş, Beyoğlu ve Kağıthane’de de fazlaca tanınmış ve sevilen bir isim olması AK Parti’nin üst düzey yetkililerini cezp ediyor. Ali Rıza Zaman’ın vizyonu ve bunu gerçekleştirmek için gerekli prensip ve kuralları en büyük artısı olarak göze çarpıyor.. Hedeflerinde hiçbir zaman kişisel düşünmemesi sevilen bir diğer tarafı... Adaleti, halkın daima yanında olması, açık sözlülüğü ve en önemlisi halka güven veren bir liderlik duruşu olması itibariyle de tüm gözlerin Ali Rıza Zaman’ın üstünde olacağını şimdiden söyleyebiliriz.