Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Saffet Akkoyun’un Karakteri<p /> Örnek Alınmalı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Saffet Akkoyun’un Karakteri

Örnek Alınmalı

Saffet Akkoyun’un Karakteri<p /> Örnek Alınmalı
Saffet Akkoyun son yıllarda gördüğümüz insan odaklı tablonun bize güzel tarafını sergileyen bir açıya sahip… Egolarına yenik düşmeyen, kibre kapılmayan sağlam bir karakteri var.
12.02.2015 / 06:08


Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun, örnek alınacak davranışlarına bir yenisini daha ekledi. Yalnız geldiği tapu dairesinde kulübün bir işi sebebiyle imzası gereken Başkan Akkoyun, sıra numarası alarak ayakta 1 saat sıra bekledi. Tesadüfen orada bulunan Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner’in dikkatini çeken bu olay, vatandaşların da gözünden kaçmadı. İşlem için sıra bekleyen vatandaşlar, sıralarını Saffet Akkoyun’a vermek isteseler de Akkoyun teşekkür ederek bu nazik tekliflerini geri çevirdi. Bunun üzerine kendi aralarında konuşan vatandaşlar “Bu konumdaki bir insan sıra bekleyeceğine, çıkar Kaymakamın odasına, rica eder ve tüm işlemler ayağına gelir. Veya tapu müdürünün odasına girer çayını içer, tapu müdürü de nezaketen bir memurunu görevlendirip işlemleri gerçekleştirir. Fakat Saffet Akkoyun tüm bu alternatifler arasında hiç birini tercih etmeden, Sarıyer halkıyla 1 saat sıra bekliyor. Gerçekten bu davranış hiçte küçümsenecek gibi bir olay değil” dediler.

SAFFET AKKOYUN’UN KARAKTERİ BU

Saffet Akkoyun son yıllarda gördüğümüz insan odaklı tablonun bize güzel tarafını sergileyen bir açıya sahip… Egolarına yenik düşmeyen, kibre kapılmayan sağlam bir karakteri var. Daha da önemlisi sırada bekleyen vatandaşın kul hakkını düşünüp 1 saat sıra bekleyecek kadar hassas bir duruşu var. Bu olaydan yola çıkarak Saffet Akkoyun’u arkadaşlarına, çevresine sorduk. Arkadaşları bize “Saffet Başkanın karakteri bu… Türkiye’de önemli bir iş adamı olmasına rağmen, mütevazi yaşamı seçen, insanlar arasında maddiyata ve makama önem vermeyen, kul hakkına dikkat eden ve her zaman dik duruş sergileyen bir insan” dediler… Bize de söyleyecek pek söz bırakmadılar. Sadece bir ekleme yapalım… Umarım Saffet Başkan’ın bu örnek duruşu, Sarıyer’de kibir çukuruna düşmüş tüm insanlara örnek olur.