Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer Belediyesi İşçilere Sahip Çıktı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer Belediyesi İşçilere Sahip Çıktı

Sarıyer Belediyesi İşçilere Sahip Çıktı
CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Sarıyer Belediyesi'ne iş yapan 16 taşeron şirket çalışanıyla ilgili problemin çözüldüğünü açıkladı.
30.01.2015 / 10:35


Sarıyer Belediyesi’nde parkların temizliği işini üstlenen Kiriş Yapı İnşaat adlı firmanın tüm yasal haklarını ödeyerek işten çıkardığı işçilere Sarıyer Belediyesi sahip çıktı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde çalışan Kiriş Yapı İnşaat’ın temizlik işçileri, belediyenin kendilerinden yana ortaya koyduğu tutum sayesinde işlerine dönmenin mutluluğunu yaşadı.

işçilerin yanında olan Sarıyer Belediyesi, taşeron firmanın işçilerini işten çıkarmasına kayıtsız kalmadı. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’na giderek sorunlarını anlatan işçiler, CHP İstanbul İl Başkanlığı, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı ve Sarıyer Belediyesi’nin Kiriş Yapı İnşaat ile yaptığı arabuluculuk sayesinde işçilerin tekrar işlerine dönmelerini sağladığı ortaya çıktı.

Öte yandan Yazılı açıklama yapan Murat Karayalçın, "Sarıyer Belediyesi’ne iş yapan taşeron bir firma ile 16 işçisi arasında yaşanan sorunun çözülmesi için 3 gündür il merkezimizde yürütülen görüşmeler sonuçlanmıştır. CHP binasının işgali gibi bir durum söz konusu olmamıştır. İl başkanı olarak sorunun çözümüne kadar il binasında kaldım. CHP binaları tüm yurttaşlarımız için hak arama yeridir. Sorunların çözümüne katkıda bulunmak da bizlerin görevidir.” ifadelerini kullandı.

 


YORUMLAR
ENVER KABİL: 
"DÜRÜST BAŞKAN"
sn Karayalçın bu olay Sarıyer belediyesinin daha doğrusu şükrü genç,in ilk işten çıkarması değil.6 yıl öncede bizleri işten çıkartmıştı.hemde ramazanın son günü bizlere iftar yemeği verip ,kimseyi işten çıkarılmayacağını söyleyip bayram günü işten çıkartmıştı.bu manzara bizlere hiç yabancı değil.İşin tuhaf tarafı işe dönüş mahkememiz halen devam ediyor.İşçi arkadaşlarıma ALLAH yardım etsin.
31.01.2015 / 03:11