Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer Belediyesi Önünde <p />Siyah Çelenk Eylemi
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer Belediyesi Önünde

Siyah Çelenk Eylemi

Sarıyer Belediyesi Önünde <p  />Siyah Çelenk Eylemi
Charlie Hebdo dergisinde yer alan bazı karikatürleri yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi'ni destek ziyaretinde bulunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bir grup tarafından protesto edildi.
19.01.2015 / 22:25


Charlie Hebdo dergisinde yer alan bazı karikatürleri yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi'ni destek ziyaretinde bulunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bir grup tarafından protesto edildi.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüşe yaklaşık 200 kişi katıldı. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı belediye binasına üzerinde 'Peygamberimize Saygı Bekliyoruz" yazılı siyah çelenkle gelen grubun önü, çevik kuvvet polisleri tarafından kesildi. Polis grubun geçişine izin vermedi. AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve polis arasında tartışma yaşandı. Polis, Bayraktar ile birlikte 5 kişinin siyah çelengi bırakmasına izin verdi. Grubun eyleminin ardından, belediye önüne bırakılan çelenk diğer karşıt grup tarafından parçalandı.POLİS KARŞIT GRUPLARI BİRBİRİNE YAKLAŞTIRMADI

Öte yandan karşıt bir grup da belediye binasının önüne çelenk bırakılmasına tepki gösterdi. Polis iki grubun birbirine yaklaşmasına barikat kurarak engel oldu.

BAYRAKTAR : BATI BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ ADI ALTINDA İSLAM DÜNYASINA TERÖRİST DAMGASI VURULMAYA ÇALIŞIYOR

Bayraktar yaptığı basın açıklamasında, "Batı basın özgürlüğü adı altında İslam dünyasına terörist damgası vurulmaya çalışıyor. Biz her türlü terörü kınıyor ve reddediyoruz. Anamızdan babamızdan daha önemli Hz. Peygamberimize hakaret edenle destek veren arasında hiçbir fark yoktur." dedi.

SARIYER BELEDİYESİ'NDEN YAZILI AÇIKLAMA

Sarıyer Belediyesi tarafından da konuyla ilgili bir yazılı açıklama yapıldı. Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik terör tehditlerine karşı gazeteyi ziyaret etti. ve olası kanlı eylemlerin Türkiye'de ve Cumhuriyet Gazetesi'nde de yaşanmaması için destek verdi. Kardeşlik, birlik, barış ve huzur mesajları sundu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç aynı şekilde Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın yaptığı gibi terörü kınadı" denilirken, Sarıyer Belediyesi Basın Danışmanı Cengiz Kahraman Başkan Şükrü Genç'in, söz konusu karikatürlere değil, basın özgürlüğüne destek verdiğini söyleyerek açıklamalarda bulundu. Cengiz Kahraman "Bizler orada söz konusu karikatüre değil, basın özgürlüğüne destek verdik. Bugün Cumhuriyet gazetesine yapılanlar yarın Yeni Şafak'a yapılsa ona da destek veririz. Sarıyer'in yerel basınına yapılsa kim olduğuna bakmaksızın her zaman destek verdik." dedi.


YORUMLAR
sarıyerli: 
""
nedir arkadaş bu karikatür meselesi. insanda utanma olur ar olur edep olur saygı olur cumhuriyet gazetesini kınıyorum
20.01.2015 / 14:31