Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ABD Cumhuriyeti bu nasıl iş?
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ABD Cumhuriyeti bu nasıl iş?

ABD Cumhuriyeti bu nasıl iş?
Cumhuriyet Gazetesi Hz. Peygambere (SAV) karikatürle saldıran Charlie Hebdoyu 4 sayfalık bir ek olarak yayınladı. Gazetenin bazı yazarları da karikatürü köşelerinde yer vererek adeta suça ortak oldu.
14.01.2015 / 18:09


Cumhuriyet Gazetesi Hz. Peygambere (SAV) karikatürle saldıran Charlie Hebdo’yu 4 sayfalık bir ek olarak yayınladı. Gazetenin bazı yazarları da karikatürü köşelerinde yer vererek adeta suça ortak oldu.

Cumhuriyet gazetesinin yaptığı bu çirkin yayın kamuoyu tarafından büyük tepkiyle karşılaştı. Adeta batının, küffarın tetikçiliğini yapan gazete önünde onlarca polis nöbet tutuyor. Cumhuriyet gazetesinin yaptığı bu ani Charlie Hebdo’yu yayınlama kararının arkasında hangi gizli güçlerin olduğu merak konusu oldu.Geçtiğimiz gün ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etmişti. CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşen bu görüşmelerin detayları ise basına yansımadı. İki gün sonra Cumhuriyet gazetesinin ani bir kararla Hz. Peygambere (SAV) yönelik bu karikatürleri yayınlama kararı alması ise kafalarda soru işareti bıraktı. Kulislerde Cumhuriyet gazetesi ABD’nin tetikçiliğini mi yapıyor şeklinde iddialar konuşulurken son dönemde ekonomik olarak zor durumda olan gazetenin el altından büyük yardım aldığı iddia edildi. Gazetenin aniden özgürlük kisvesi adı altında bu çirkin yayını yapmasındaki soru işaretleri ise hala cevap bulmuş değil.

AKLA GELEN SORULAR...

1) Görüşme talebi kimden geldi? Amerikan Büyükelçisinden mi, yoksa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan mı?

2) ABD Ankara Büyükelçisi John Bass'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaretinde kim ya da kimler hazır bulundu?

3) Görüşme ne kadar sürdü?

4) Görüşmede neler ele alındı? ABD Ankara Büyükelçisi John Bass ya da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu konu hakkında kamuoyunu ne zaman bilgilendirecek?