Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - TFF'den Ali Düşmez Açıklaması
100 Bin Dolarlık Pırlanta Gasp eden Şüpheliler Yakalandı
Sarıyer Emniyetinden Başarılı </br>Ocak Ayı Açıklaması
“Eğitimsiz Bir Toplumuz”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TFF'den Ali Düşmez Açıklaması

TFF'den Ali Düşmez Açıklaması
Önceki gün oynanan Albayrakspor-Vefa maçında ayağı kırılan Albayrakspor'un kaptanı Lütfi Balcı'nın sedye bulunamadığı için bir bank ile saha dışına taşınması spor kamuoyunun tepkisini çekmişti.
29.12.2014 / 23:48


İstanbul Süper Amatör Lig'de önceki gün oynanan Albayrakspor-Vefa maçında ayağı kırılan Albayrakspor'un kaptanı Lütfi Balcı'nın sedye bulunamadığı için bir bank ile saha dışına taşınması spor kamuoyunun tepkisini çekmişti. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), konu hakkında bir açıklama yaparak amatör maçların oynandığı tüm sahalara sedye sağlandığını açıkladı.TFF, İstanbul Süper Amatör Ligi'nde oynanan Albayrakspor-Vefa müsabakasında Albayrakspor futbolcusu Lütfü Balcı'nın sakatlığı sırasında sahada sedye olmadığı yönünde çıkan haberler üzerine, internet sitesinden açıklama yaptı.

Albayrak Suni Çim Sahası'ndaki maçta Lütfü Balcı'nın yaşadığı sakatlığın futbol ailesini derinden üzdüğü belirtilen açıklamada, "müsabakada sedye bulunmadığı" iddiası ve sakatlanan futbolcunun bir bank ile taşınmasının pek çok medya organında haberleştirildiği hatırlatılarak, şunlar kaydedildi: "Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) tarafından geçtiğimiz sezon içerisinde yapılan çalışma sonucu, İstanbul'da amatör maçların oynandığı tüm sahalara sedye sağlandığını belirtmek isteriz. Senede 90 bine yakın müsabakanın oynandığı amatör futbol liglerinde her bir müsabakaya ambulans sağlanması, genel sağlık hizmetlerinde yaşanabilecek aksamalar nedeniyle mümkün olmamaktadır. Bu nedenle benzer vakalar müsabakaların oynandığı sahalara yakın mesafelerde yer alan sağlık kurumlarının acil sağlık hizmetleriyle yürütülmektedir. Bu önemli konuda TASKK Başkanı ve TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez'in, TASKK bünyesinde sağlık bakanlığı ile yürüttüğü görüşmelerin devam ettiğini kamuoyunun bilgisine sunarız."