Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - istanbul’un En Temiz ilçesi Sarıyer
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

istanbul’un En Temiz ilçesi Sarıyer

istanbul’un En Temiz ilçesi Sarıyer
Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Tok’a bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri “Her Şey Daha Temiz Sarıyer İçin” sloganıyla 24 saat görev yapıyor. Sarıyer’i dört bir yandan temizleyen ekipler ormanlık alanlardan dere temizliğine sokak yıkamalarından elle süpürmeye kadar hizmetini sürdürüyor. Özellikle Sarıyer’in komşu ilçeleri başta olmak üzere Kağıthane’de, Eyüp’de vatandaşlar çöplerin içinde, pislikten isyan ederken, Sarıyerliler temiz çevrenin keyfini yaşıyorlar.
26.12.2014 / 12:42


Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Sarıyer sınırları içerisinde görsel ve çevresel kirliliği engelleyerek modern, sağlıklı ve temiz bir çevrenin oluşturulması için çalışıyor ve Sarıyer sokaklarını pırıl pırıl temizliyor.480 PERSONEL HİZMET VERİYOR

Sarıyer Yenigün Gazetesi’nin edindiği bilgilere göre; Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 480 personeliyle; çevreci, her yurttaşa eşit hizmet anlayışıyla çalışmalarını etkin ve verimli bir şekilde sunarak, ilçenin değişimine yön veriyor. Sarıyerlilerin yaşam standardını yükseltmek için gece gündüz çalışıyor.

Meydan, bulvar, ana caddeler ve sokakları ile Sarıyer,Temizlik işlerine bağlı 480personel tarafından adeta ev gibi temizleniyor. Yol süpürme araçları trafik sorunu olmayan yerlerde, akşamın geç saatlerinde ve sabah erken saatlerde çalışıyor. Süpürge aracının giremediği yerler süpürgeci işçiler tarafından süpürülüyor. Ana cadde ve yollar her gün, ara yollar program dâhilinde süpürülerek pırıl pırıl, tertemiz bir Sarıyer oluşturuluyor.

Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü en son çıkan yenilikleri takip ederek, modern teknolojilerle, yapılabilecek en üst düzeyde çevre sağlığı ve temizlik çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Çöp konteynerlerinin her zaman sağlam ve sağlıklı olması için sürekli kontrol edilerek, konteyner yıkama aracı ile yıkanıp dezenfekte ediliyor.MEZARLIKLAR DA TERTEMİZ

Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından; Sarıyer’deki Osmanlı Şehitlik Mezarlığı, Romanya Mezarlığı ve Yehova Mezarlıklarında de temizlik çalışması yapılıyor.

ÇEVRESİ DE HAVASI DA TEMİZ

Tertemiz meydanları ve mutluluk veren çevre temizliği ile tercih edilen bir dinlenme bölgesi haline gelen Sarıyer, yapılan ölçümlere göre İstanbul’un havası en temiz ilçesi.

Ormanların yavaş yavaş yok edilmesine rağmen, ana yol güzergâhı olmadığı ve kuzey rüzgârlarına maruz kaldığı için Sarıyer, hâlâ kronik yorgunluk çeken İstanbulluların bünyelerini oksijenle doldurabilecekleri bir semt durumunda.

TEMİZ KİLYOS’TA DENİZ VE DOĞA TURİZMİ

Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı toplu temizlik ekibi, Kilyos plajı ve kıyılarında görüntü kirliliğine neden olan atıkları temizleyip, kaldırarak Sarıyer kıyılarını daha temiz hale getiriyor.

24 saat görev yapan Sarıyer Belediye Ekipleri tarafından tertemiz hale getirilen Kilyos, İstanbul’da hafta sonu tatili, deniz ve doğa turizmi denilince akla ilk gelen yerlerden biri.

Göz alabildiğince uzanan kumsalı, temiz denizi ve havasıyla bilinen Karadeniz sahilinin incisi Kilyos, Sarıyerlilerin ve İstanbul’da yaşayanların olduğu kadar dünyanın her yerinden gelen turistlere, konser organizasyonlarına da ev sahipliği yapıyor.

CAM ŞİŞELERİ KUMBARAYA ATIN HAYATA CAM KATIN

Ambalaj atıklarını yerinde toplama projesi ile milli gelire sahip çıkan Sarıyer Belediyesi, cam şişelerin geri dönüşüme kazandırılması için de çalışıyor.

Cam şişeleri kumbaraya atın hayata cam katın” sloganıyla çalışma başlatan Sarıyer Belediyesi ekipleri, Sarıyer sınırları içerisinde 38 mahallede, kullanılmış cam ambalajların kaynağında evsel atıklardan ve metal, plastik, kâğıt-karton ve kompozit gibi diğer ambalaj atıklarından ayrı toplanması ve değerlendirilmesi için çalışılıyor.

GELECEĞİMİZİ ÇÖPE ATMAYALIM

Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Sarıyer’de ambalaj atıklarını geri dönüştürerek geleceğimize ve dünyamıza da sahip çıkıyor.

Sarıyer BelediyesiTemizlik İşleri Müdürlüğü tarafından, ambalaj atıkları ev ve işyerlerinden ayrı olarak alınıyor. Metal, kâğıt, karton,plastik vb.atıklar evsel nitelikli atıklardan ayrı olarak biriktirilerek, günlük ortalama 25 ton ambalaj atığıtoplanıyor.