Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Ahlatisder dernekçilik dersi veriyor
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ahlatisder dernekçilik dersi veriyor

Ahlatisder dernekçilik dersi veriyor
Gecen dönem Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı olan Dernek Başkanı Adnan AYBER önderliğinde hizmet veren, Ahlat Kültür Turizm Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği (AHLATİSDER) yönetimi, hatırlanacağı üzere Ekim ayında yapılan olağan üstü kongrede güven tazelemişti.
23.12.2014 / 13:12


Yönetime katılan üç bayan ve iki genç yönetici ile güç kazanan AHLATİSDER, başlatmış olduğu etkinliklerine ve herkesi kucaklayan aktivitelerine devam ediyor.

İstanbul’da faaliyet gösteren Ahlat Kültür Turizm Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği birbiri ardına düzenlemiş olduğu etkinlikler ile adeta dernekçilik dersi veriyor.

Düzenlendikleri çeşitlİ etkinlikler ile İstanbul’da yaşayan hemşerileriyle bir araya gelen ve hemşerilerinin sorunlarına çözüm bulacak her türlü çalışmanın içinde olacaklarını belirten Dernek yöneticileri “Yönetim olarak hemşerilerimizle daha sık bir araya gelip tam bir dayanışma örneği sergileyerek çalışma tempomuzu daha da arttıracağız” dediler.

Ahlat Kültür Turizm Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu, Adnan Ayber Başkanlığında Yücel Gökbulak, Fevzi Akgün, Bilal Aktaş, Beşir Çevik, B. Lider Yıldırım, Güngör Uysal, Nevzat Ertekinoğlu, Abdurrahman Bilgen, Av. Emin Sayın, Av. Osman Güvener, Nursel Köksal, Hantemir Güneş, Metin Avcı, Atilla Akürek, Bülent Kaya, Gökçe Ayber ve Emre Azap yer alıyor.

Yeni yönetimin hayata geçirdiği projeler ile örnek bir dernekçilik sergilemeye çalıştığını belirten dernek yetkilileri İstanbul’da yaşayan tüm hemşerilerini derneklerine sahip çıkmaya çağırdılar.

Dernek yetkilileri, her kesimden Ahlatlılara ulaşmak istediklerini,“Ahlatlıları Derneğe, Derneği de Ahlatlılara kazandırmak” istediklerini ifade ettiler.91 ÖĞRENCİYE BURS VERİLDİ

Ahlat İstanbul Kültür Turizm Tanıtma Ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adnan Ayber, burs konusuna özel önem verdiklerini söyledi.

Ayber, “Ahlatlı gençlerimizin, öğrencilerimizin imkanlarını çoğaltmak ve daha fazla Ahlatlı gencimize burs vermeyi hedefledik ve çok şükür bunu gerçekleştiriyoruz. 2014 - 2015 eğitim öğretim sezonunda derneğimize burs başvurusunda bulunan öğrenciler içinden burs koşullarımıza uygun 91 öğrenciye burs tahsis edildi. Biz ayrıca derneğimizden burs talebinde bulunan Ahlatlı gençlerin, okullarını bitirip işe girdikten sonra, dernekten almış oldukları burs oranında başka bir Ahlatlı gence burs veren kişi olması konusunda da bilinç oluşturuyoruz. Dernekçe tahsis edilen bursların dönüşümlü olması bilinci ile gelecek yıllardaki yönetimlerin burs konusunda elini hafifletmiş olduk.” Diye konuştu.Ahlatlı gençlerin birbirini tanıması için kahvaltılar ve sosyal faaliyetler düzenlediklerini de ifade eden Ayber, “İstanbul’da Yüksek Öğrenim gören gençlerimizi bir pazar kahvaltısında bir araya getirerek bir birleri ile tanışıp kaynaşmalarını sağladık. Derneğimiz çatısı altında bir Türk halk Müziği Korosu ve Halk Oyunları ekibini kurma çalışmalarını başlattık.” Cümlelerine yer verdi.

Adnan Ayber - Ahlat Kültür Turizm Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı