Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer'de Nato Harekatı
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer'de Nato Harekatı

Sarıyer'de Nato Harekatı
“Trident Lance 2014 Simülasyon Destekli Komuta Yeri Tatbikatı”, Sarıyer Ayazağa’da bulunan 3’üncü Kolordu Komutanlığı General Mazlum İskora Kışlası’nda gerçekleştirildi.
11.12.2014 / 01:05


“Trident Lance 2014 Simülasyon Destekli Komuta Yeri Tatbikatı”, Sarıyer Ayazağa’da bulunan 3’üncü Kolordu Komutanlığı General Mazlum İskora Kışlası’nda gerçekleştirildi. Almanya, Norveç, İtalya, Yunanistan ve Türkiye’de eş zamanlı olarak icra edilen tatbikatta, basın mensupları telekonferans yöntemiyle NATO üst düzey yöneticilerinden tatbikata yönelik bilgi aldı. Tatbikata, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Harp Akademileri Komutanlığı, 1'inci Ordu Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı personeli katıldı.

İşgal altındaki herhangi bir NATO ülkesini savunma amaçlı uygulanacak stratejilerin basın ile paylaşılmasının amaçlandığı tatbikat için kışlanın içine çadırlar kuruldu. Kışlanın içine kurulan çadırlarda işgal bölgesindeymiş gibi operasyon yönetildi. İşgal esnasında yaralanan bir NATO askerine yapılacak sağlık müdahalesinin de gösterildiği tatbikatta, sanal ortamda stratejik planlamaların nasıl yapılacağı da basınla paylaşıldı.