Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sıra Geldi Bandırma'ya
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sıra Geldi Bandırma'ya

Sıra Geldi Bandırma'ya
Ligde üst üste 3. galibiyetini alan Sarıyer şampiyonluk yolunda büyük bir engeli daha aştı.
23.11.2014 / 17:21


Turhan Özyazanlar’ın ayrılmasından sonra Sarıyer takımı resmen şaha kalktı. Her ne kadar bu kadroyu Kamil Dizar ve Turhan Özyazanlar yapmış olsa da bu ikim isim, Sarıyer’in yeni Teknik Direktörü Bahri Kaya’nın gölgesinde kaldılar.

Turhan Özyazanlar’ı çok eleştirdik ve haklı olarak futbolunu fazlasıyla sorguladık. Teknik Direktör değişikliğinden sonra takımda ki bu büyük farklılık bizim ne kadar haklı olduğumuzu göstermiştir. Futbolcularda yeni hocalarını çok sevdiler bu gerçekten sahadaki mücadeleden anlaşılıyor. Öncelikle Bahri hocayı yürekten kutluyorum. Turhan hocanın oynattığı korkak ve silik futbolun üstüne kısa sürede çok farklı bir Sarıyer yaratmış. Haftalardır cesur ve baskılı futbol ortaya koyan beyaz martılar üst üste aldığı 3 galibiyetle Şampiyonluk potasına iyice yaklaştı.

Bu seri galibiyetlerin devam etmesi için Bahri Kaya’ya büyük görev düşüyor.

Bahri hocaya birkaç tavsiyem olacak. Futbolda inişli çıkışlı performanslar görülebildiği gibi, aynı zamanda seri galibiyetlere devam eden bir çok takım olduğunu da gözden kaçırmamamız gerekiyor.

Sarıyerli Futbolcuların fizik kondisyonu tam değil. Ayrıca futbolcular topu kapıp atağa çıktığında dikine tek pasla oynayıp sonuca gitmesi gerekiyor. Tek pas oynamaktan uzak bir futbol zihniyetinin, uzun vadede başarılı olması mümkün değildir. Sarıyer’in topu ayağında tutma sevdalı futbolcuları yüzünden büyük fırsatlar kaçıyor. Bu soruna Teknik Direktör Bahri Kaya acilen çözüm bulmalıdır. Antremanlarda yüzlerce kez farklı pozisyonlarda atak organizasyonları yaptırmalı ve final paslarına ciddi anlamda çalışmalıdır. Bahri hoca kadro seçimlerine de çok dikkat etmeli.

Bahri hoca korkmadan cesur futbola devam etmelidir

Berat Çetinkaya’nın bugünkü performansı tam bir faciaydı. Bu oyuncu kesinlikle bu ligin oyuncusu değil. 6 tane çok kritik hata yaptı ve ayrıca kademe eksiklikleri defans bloğunda ciddi açıklar verdi. Gelelim forvete... Bahri hoca ne olursa olsun bu takımı çift forvetle oynatmalıdır. Tamam takım önceki haftalara oranla çok daha baskılı ve atak oynuyor. Ancak iki forvet oyuncusu olduğu anda bu baskı skora çok daha fazla etki edecektir. Antremanlarda bol bol prese dayalı organizasyonlar gerçekleştirilmeli ve kesinlikle haftada 1 kez belgrad ormanında çalışılmalıdır. Ormandaki oksijene ve inişli çıkışlı koşu parkurlarına ciddi anlamda ihtiyaç var. Sezona başlarken Sarıyer Spor Kulübü Yönetimi tek hedeflerinin şampiyonluk olduğunu açıklamışlardı. Bahri Kaya bu hedefe kilitlenmeli ve önümüzdeki hafta Bandırmaspor maçına mutlak 3 puan için çıkmalıdır. Cesareti, ofansif futbolla harmanlayan bir isim olan Bahri Kaya’nın liderle oynanan bu kritik müsabaka için tek hedefi olmalıdır. KAZANMAK, KAZANMAK, KAZANMAK... Rakip sahada başlayan ve sahanın her yerinde pres yapan futbolcular görmek hepimizi mutlu edecektir.

Liderle oynuyoruz 1 puan da iyidir zihniyeti Sarıyer’i aşağılamak olacaktır. Bu bilinçle ve yükselen motivasyonla Sarıyer, cesaretli futboluna devam ederse haftaya büyük bir zafer bizi bekliyor demektir. Haydi hayırlısı…

Sarıyer: 2 - Tepecikspor: 1

Stat:
Yusuf Ziya Öniş

Hakemler: Mustafa Kürşad Filiz, Sedat Bayrak, Ali Balsatar

Sarıyer: Osman, Berat, Emre Bayraktarbaşı, Emre Karaman, Eser (Dk. 79 Muhammed), Mustafa, Yaşar, Güney (Dk. 57 Mert), Soner, Gürhan (Dk. 67 Bilal), Eray

Tepecikspor: Ramazan, Sinan, Mert, Kemal, Adem, Recep Onur, İlker, Gökhan Öztürk (Dk. 74 Habip) , Feyyaz, Şahinali (Dk. 67 Metin), Ferit

Goller: Dk. 28 Yaşar, Dk. 72 Eser (Sarıyer), Dk. 83 Metin (Tepecikspor)

Sarı kart: Dk. 51 Eray (Sarıyer)