Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Tarabya'da Devlet Zirvesi
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Tarabya'da Devlet Zirvesi

Tarabya'da Devlet Zirvesi
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Grand Tarabya Oteli'ndeki oturumda düzenlenen 6. Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi'nde yeniden bir araya geldi.
22.11.2014 / 19:37


ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul'da düzenlenen 6. Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi'nde yeniden bir araya geldi. Tarabya'da bulunan Grand Tarabya Oteli'ndeki oturumda ilk olarak ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden konuştu. Ukrayna'dan geldiğini hatırlatan Biden sürekli seyahat ettiğini Perşembe günü doğum günü olduğunu söyledi.

GENÇLEŞMİŞ GÖNDERECEĞİZ

Davutoğlu da konuşmasının başında perşembe günü doğum gününü kutladığını söyleyen ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'a dönerek "İstanbul'un gizemli etkileyici bir tarafı vardır. Kim İstanbul'a gelirse en az 10 yıl gençleşir. Dolayısıyla gençleşmiş olarak kendisini göndereceğiz" dedi. Biden, Davutoğlu'nun bu sözlerini gülümseyerek karşıladı.Biden’in konuşması öncesinde söz alan Atlantik Konseyi Başkanı Frederick Kempe, Biden’ın perşembe günü doğum gününü kutladığını belirterek "Mutlu yıllar diliyoruz kendisine. Anladığım kadarıyla bir yerden bir yere uçaktaydı o sıra" diyerek Biden’i konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet etti.Kürsüye gelen Joe Biden sözlerinin başında, Başbakan Ahmet Davuoğlu ile uzun zamandır tanıştığını belirterek, "Kendisini daha öncesinde Dışişleri Bakanıydı. Şimdi Başbakan oldu. Ben hala Başkan yardımcısıyım ama. Beni hala seviyor kendisi, ben de onu halen seviyorum" dedi. Biden’in bu sözleri salonda gülüşmelere neden oldu.