Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Tekne Faciasıyla İlgili <p />2 Kişi Gözaltına alındı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Tekne Faciasıyla İlgili

2 Kişi Gözaltına alındı

Tekne Faciasıyla İlgili <p />2 Kişi Gözaltına alındı
Boğazda 24 kaçak göçmenin hayatını kaybetmesine, 13’ünün kaybolmasına yol açan tekne faciasıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
05.11.2014 / 12:30


Rumeli Feneri açıklarında içinde kaçaklar bulunduğu sırada batan tekneyle ilgisi olan kişi ya da kişilerin yakalanması için başlatılan çalışmalar kapsamında, polis ekipleri 2 şüpheliyi gözaltına aldı.

Jandarmaya teslim edilen şüphelilerin Zekeriyaköy Jandarma Karakolu'ndaki işlemleri sürüyor.

24 kaçak göçmen öldü

Pazartesi günü İstanbul Sarıyer'de Rumeli Feneri açıklarında kaçakları taşıyan bir tekne battı. Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, 24 kişinin cesedine ulaşıldı. 6 kişi sağ olarak kurtarıldı. 13 kişi ise halen kayıp.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü verilerine göre, teknede 12'si çocuk, 7'si kadın toplam 42 kaçak ve bir kaptan bulunuyordu. Dalgıçlar büyük oranda batan teknenin içinde diğer kayıpları bulmaya çalışıyor.

Teknede tamamının Afgan uyruklu olduğu tahmin edilen kaçak göçmenler vardı. İstanbul Bakırköy'den yola çıkan Torun isimli tekne Romanya'ya gidiyordu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, teknedekilerden 9'unun pasaportunun tespit edildiğini ve bu 9 kişinin Afgan uyruklu olduğunu, diğer göçmenlerin de Afganistan'dan geldiklerini tahmin ettiğini söyledi.