Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Boğazda Tekne faciasında <p />24 ölü, 12 kayıp
Sarıyer Sahilde Ölü Yunus Bulundu
Sarıyer'de İlginç Kaza...
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Boğazda Tekne faciasında

24 ölü, 12 kayıp

Boğazda Tekne faciasında <p />24 ölü, 12 kayıp
Rumeli Feneri açıklarında tekne faciasın da 7 kişi sağ olarak kurtarılarak 24 şahsın cansız bedeni denizden alındı Arama faaliyetlerine halen devam ediliyor.
03.11.2014 / 10:52


Rumeli Feneri açıklarında tekne battı, çok sayıda ölü ve yaralı var. Teknede 43 kişinin olduğu belirtiliyor.

Teknenin Bulgaristan ya da Romanya'ya doğru giderken sabah 06:00 sıralarında battığı; balıkçılar tarafından farkedilmesinin ise 08:30 sıralarında olduğu bildirildi. Teknede bulunanların 2 saat kadar yüzdükleri öğrenildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı: (Rumeli Feneri açıklarında tekne faciası) 7 kişi sağ olarak kurtarılmış, 24 şahsın cansız bedeni denizden alınmıştır. Arama faaliyetlerine halen devam edilmektedir.

12 metre boyunda özel bir gezi teknesinin isminin 'Torun' olduğu öğrenildi. kamarası ve açık bir güvertesi olan teknenin 2 mürettabatı bulunuyor. Mürettabatın kaçakları açık güvertede tuttuğu sanılıyor.

Arama çalışmalarına katılan Emre Can Kolcu isimli balıkçının açıklamaları ve Edindiğimiz bilgilere göre; Tekneye çarpma sonucu teknenin battığı, bir geminin çarptığı ile ilgili açıklamalar oldu. Teknenin battıktan sonra geç farkedilmesi sonucu ölenlerin çoğunun soğuktan donarak öldüğü ve teknede bulunan kırılmanın birşeyin çarptığı yönünde kuvvetli ihtimal olduğu söyleniyor. Torun ismindeki teknenin yeterli cihaz ve tertibata sahip olmadığı için çevresindeki teklikeleri farkedememesi ihtimal olasılığı denildi.