Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Haraç Vermeyen Marketi Kundakladılar
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Haraç Vermeyen Marketi Kundakladılar

Haraç Vermeyen Marketi Kundakladılar
İstanbul Emniyeti, Sarıyer Armulu’da DHKP-C terör örgütüne yönelik 13kişinin gözaltına alındığı operasyonlarla ilgili şüphelilerin karıştığı eylemlerle ilgili görüntüleri de basına dağıttı.
27.10.2014 / 20:12


İstanbul Emniyet Terörle Mücadele Şube Ekipleri, Sarıyer Armulu’da DHKP-C terör örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. 36 adrese eş zamanlı yapılan baskınlar polis kamerasına da yansıdı.13 kişinin gözaltına alındığı operasyonda tabanca ve tüfeklerin yanı sıra örgütsel dökümanlar da ele geçirildi.

İstanbul Emniyeti, şüphelilerin karıştığı eylemlerle ilgili görüntüleri de basına dağıttı. Zanlıların 5 Haziran'da kendilerine haraç vermeyi reddeden bir marketi kundakladıkları görüldü. Güvenlik kamera kayıtlarında yüzü maskeli 3 kişi içeri girmeye çalışıyor. 2 kişinin elinde silah birinin elinde de benzin bidonu bulunuyor. Kapıyı zorlayan şüpheliler içeride bulunan 2 kadından kapıyı açmalarını istiyor. Kadınlar kapıyı açıyor ve kaçmak istiyor ama zanlılar buna izin vermiyor. Elinde benzin bidonu olan kadın saldırgan etrafa benzin döküyor, bir diğeri ise marketi ateşe veriyor. Alevler bir anda her yeri kaplıyor.Operasyona ilişkin İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle:

“Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğünce 24.10.2014 tarihinde, Sarıyer ilçesinde sol bir terör örgütünün mahalli alan yapılanmasına yönelik olarak (36) değişik adrese eş zamanlı olarak yapılan operasyonlarda; Bahse konu örgütün faaliyetleri çerçevesinde yaralama, yağma, 6136 SKM, halk üzerinde baskı kurarak haraç alma, darp, tehdit eylemlerini gerçekleştiren şahıslar ile örgüte lojistik destek veren, silah ve malzemeleri saklayarak örgüte yardım eden şahıslarında aralarında bulunduğu (13) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şahısların evlerinde ve üzerlerinde yapılan aramalarında; 2 adet tabanca, 8 adet fişek, 1 adet pankart, 2 adet tüfek, 85 adet tüfek fişeği, 2 adet kurusıkı tabanca, 86 adet kurusıkı fişek, 1 adet demir jop, 3 adet bıçak, 1 adet sapan, çok sayıda iletişim ve bilişim malzemeleri ile örgütsel yayın ve doküman ele geçirilmiştir”