Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Ödül Töreninde, Salih Bayraktar’dan <p />Sert Açıklamalar
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ödül Töreninde, Salih Bayraktar’dan

Sert Açıklamalar

Ödül Töreninde, Salih Bayraktar’dan <p />Sert Açıklamalar
AK Parti Sarıyer ilçe teşkilatı “21 Ekim Gazeteciler Bayramı”nda Yerel Medyayı Ödüllendirdi, Sarıyer Belediyesi’ni ağır sözlerle eleştirdi.
26.10.2014 / 00:23


AK Parti Sarıyer ilçe teşkilatı “21 Ekim Gazeteciler Bayramı” dolayısıyla Sarıyer’deki yerel basına Demirciköy’de bulunan Uzunya Resturan’da kahvaltılı bir toplantı düzenledi.

CHP’yi ve Sarıyer Belediyesi’ni çok sert sözlerle eleştiren AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, CHP’nin, yaptıkları hizmetlere tabelasını astığını ileri sürdü.

Toplantıya AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, İlhan Bal, Cemil Özbalta, Ayşe Usta, Cengiz Tekin, Hüseyin Cevahiroğlu, Mehmet Çakır, Sabri Avcı, İlknur Arı, A.Erol Akkuş, İsmail Bülbül, Abdullah Akşahin, Sedat Kamburoğlu ve Fatih Türk katıldı.

Toplantıda AK Parti Sarıyer ilçe Başkanı Salih Bayraktar, tarafından Sarıyer’e hizmetlerinden dolayı yerel gazetelere plaket verildi.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, Sarıyer’in çok kötü yöneltildiğini söyledi, CHP’yi ve Sarıyer Belediyesi’ni çok sert sözlerle eleştirdi. Yaptıkları hizmetlerin CHP tarafından çalındığını da ileri süren Bayraktar; “CHP’liler, bizim yaptığımız hizmetlere kendi pankartlarını asıyorlar. Büyükşehir’in yaptığı hizmetleri kendileri yapmış gibi gösteriyorlar. Dolandırıcılık ve riyakârlık yapılıyor” dedi.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, fikir ve düşünce özgürlüklerinin geliştirilmesi konusunda yerel basına büyük bir sorumluluk düştüğünü ifade ederek basının önemine dikkat çekerek yerel medya mensuplarının zorlu koşullarda görev yaptığını belirtti.

Yerel medyanın eleştirilerinden yararlandıklarını da anlatan Başkan Bayraktar, “Eleştirilerinizle bizler görevimizi tamamladık bu açıdan sizlere teşkilatım adına sizlere çok teşekkür ederim. Sarıyerimiz için doğru, faydalı ve güzel işler yapma adına bu güzel diyaloğumuzu artırarak yolumuza devam etmeliyiz. Basın mensubu arkadaşlarımızın görevlerini icra ederken gecelerini gündüzlerine kattığını biliyoruz. Demokrasimizi sağlam ve güçlü temler üzerinden oturtmak fikir ve düşünce özgürlüklerini geliştirmek adına basın çok önemlidir. Doğru dürüst ilkeli ve tarafsız bir şekilde toplumu yönlendiren ve bilgilendiren kurumlar olarak sorumluluğunuz çok ağır. Bu anlamda sizlere kolaylıklar diler ve yanınızda olacağımı bildiriyorum” diye konuştu.

Bayraktar: Yerel Medyaya İnancımız Tam

“21 Ekim Gazeteciler Bayramı”nı kutlayan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, “21 Ekim 1860 yılında Tercüman-ı Ahval gazetesi yayın hayatını girmiş ve Agâh Efendi’nin İbrahim Şinasi’nin yardımıyla çıkarılan ve sahibi Türk olan özel fikir gazetesinin çıkış günü Türk Basını’nca da benimsenmiştir. Bu nedenle bizlerde 21 Ekim günü gazeteciler günü olarak kutlanıyor. Bu vesileyle siz değerli medya çalışanlarını Gazetecilik günü kutluyorum. Mesleki hayatınızda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Basına Plaket Verdi

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, programın sonunda Sarıyer’de görev yapan yerel basına Sarıyer’e hizmetlerinden dolayı birer plaket verdi. Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner’de Plaketini AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın elinden aldı. Toplantı sonunda toplu olarak fotoğraf çekildi.


YORUMLAR
Rıdvan ÖNAL: 
""HİZMETLERİ ZAMANINDA YAPSAYDINIZ""
Sayın BAYRAKTAR, Ben her seçimde AKP ye oy vermiş biri olarak size şunları söyleye bilirim bir vatandaş olarak. Zamanında sarıyere önem veripte hizmet yapsaydınız yusuf tülünün ve ailesinin zenginleşmesini seyrediceğinize ona müdahile etseydinizde sarıyeri CHP ye kaptırmasaydınız. AKP olarak sarıyeri kolay lokma sandınız nasılsa alırız seçimlerde dediniz bakın şimdi sonuç ne oldu görün. ilçe delegelerinin seçtği adayı ekarte edip yukardan baskıyla yusuf tülünü o koltuğa oturtanlar versin hesabını ve bu sarıyerime hizmeti sadece ferah evler olarak gören yusuf tülün versin sarıyerin halkının vericek hesabı yok sarıyer halkı hesabı iki dönem önce kesti zaten bu yapılan hizmetleri keşke daha önce yapsaydınızda bu durumlara düşmeseydiniz.....
26.10.2014 / 09:31