Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AK Parti Sarıyer Kongre Tarihi Belli Oldu
Musa Aydın'dan Milli Güreşçilere Moral Ziyareti
GÜNEŞ YANIKLARINA DİKKAT!
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AK Parti Sarıyer Kongre Tarihi Belli Oldu

AK Parti Sarıyer Kongre Tarihi Belli Oldu
İstanbul’un 39 ilçesinde yapılacak AK Parti ilçe kongre tarihleri belli oldu. Sarıyer'de ise kongre tarihi Aralık ayının ortasında olacak.
23.10.2014 / 13:51

AK Parti İstanbul’da ilçe kongreleri 8 Kasım 2014 Cumartesi günü Üsküdar ve Küçükçekmece ile başlayacak. Sarıyer’de ise kongre tarihi Aralık ayının ortasında olacak. Geçtiğimiz günlerde seçilen delegeler 14 Aralık 2014 tarihinde saat 15.00’da sandığa gidecek. Kulislerde birçok isimden bahsediliyor fakat henüz adaylık açıklaması yapan kimse olmadı.

Yapılacak 5. Olağan Kongre süreciyle ilgili bir açıklama yapan İstanbul İl BaşkanI Aziz Babuşcu, “Yeni bir kongre sürecine başlıyoruz. Heyecanlıyız, inançlıyız, coşkuluyuz. Çünkü bu kongrelerde belirlenecek kadrolar, Türkiye’yi 2015 Genel Seçimine götürecek. 2015 Genel Seçimi ise 2023 hedeflerine koşan Türkiye’nin kaderini belirleyecek. Teşkilatlarımızda bu manada güzel bir heyecan, anlamlı bir coşku var. İstanbul teşkilatı olarak çok şeyler başardık, birçok ilke imza attık. İnşallah bu kongreler ve seçim sürecinden de alnımızın akıyla çıkacağız. Bu inanç, bu heyecan ve siyaseti günü birlik çıkarların üstünde tutup hayırda yarış sayan bir dava şuuru bizde var” dedi.

Sarıyer’de kongre heyacanı süre gelirken ilçe Başkanlığı görevine devam eden Salih Bayraktar’ın ise yeniden aday olması bekleniyor.