Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - YÜKSEL TUTAK, SARIYER'İ AĞLATTI
Sarıyer'de Ambulansa Çarpan Araç Takla Attı: 2 Yaralı
Halkın Teveccühü Her Geçen Gün Artıyor...
2019'da Sanayiciye Destek Yağacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YÜKSEL TUTAK, SARIYER'İ AĞLATTI

YÜKSEL TUTAK, SARIYER'İ AĞLATTI
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı ve Orman Mühendisi Yüksel Tutak sevenlerinin gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.
22.10.2014 / 13:29


Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı ve Orman Mühendisi Yüksel Tutak sevenlerinin gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Dün gece geçirdiği ani kalp krizi sonucunda tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan, çalışkan ve sevilen Başkan Yardımcısı Yüksel Tutak için başkanlık binasında, daha sonra Park Ve Bahçeler Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Tören sonrasında Tutak, Yeniköy Merkez Cami’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Ümraniye Kocatepe Mezarlığı'nda toprağa verildi.“Çalışma arkadaşından öte bir canı kaybettik”


Başkan Yardımcısı Yüksel Tutak için Sarıyer Belediye Başkanlık Binası’nda, ardından Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Tüm sevenlerinin katıldığı kalabalık törende acısını dile getiren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç şöyle konuştu; Üzüldüğümüz ağladığımız günler oldu ama şunu iyi öğrendik, yaşam her zaman öğretici ve her zaman mutlaka bir şeyleri hatırlatıyor. Sevgili Yüksel’i tarif etmeye gerek yok. O bir dost, bir baba, bir kardeş, çalışma arkadaşlığının ötesinde bir can ve biz bir canı kaybettik. Şimdi nereden başlayayım? Sarıyer’in hangi parkından başlayayım? Boşluğun olmadığı yerde bile bir metre kare yer yaratarak çocuklar için mutlaka bu parkı yapmalıyız başkanım diyen bir metre kare yeri bile değerlendirme gayretinde olan sevgili Yüksel’im seni kimlere anlatalım? Ağlayacağız ama hiçbir zaman unutmayacağız.”Makamına Beşiktaş forması bırakıldı.


Yüksel Tutak’ın naaşı, başkanlık binasında düzenlenen tören sonrasında makamının bulunduğu Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne götürülerek burada da 2. bir veda töreni gerçekleştirildi. Ardından Başkan Genç ve Yüksel Tutak’ın eşi tarafından Tutak’ın çalışma masasına Beşiktaş forması ve fotoğrafı bırakıldı.Başkan Yardımcısı Yüksel Tutak, Yeniköy Merkez Cami’nde kılınan cenaze namazı sonrasında Ümraniye Kocatepe Mezarlığı’nda toprağa verildi.Çok sayıda seveni cenaze törenine katıldı

Cenaze törenine yakınlarının yanı sıra Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Şükrü Metin, İstanbul Milletvekili Müslim Sarı, İl Saymanı Mehmet Diribaş, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Gazeteci-Yazar Tuncay Özkan, siyasi parti temsilcileri ve yönetimi, birim müdürleri, belediye personeli ve sevenleri katıldı.