Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Şükkrü Genç: Park Ormana Ruhsat Vermedik
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Şükkrü Genç: Park Ormana Ruhsat Vermedik

Şükkrü Genç: Park Ormana Ruhsat Vermedik
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Park Orman "(Park Orman Tabiat Parkı projesi) hakkında açıklamalarda bulundu.
21.10.2014 / 03:04


Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in Açıklaması

"(Park Orman Tabiat Parkı projesi) Ruhsatı verdik veya talebi reddettik diye bir olay yok. Bugün ısrarla inceleme aşamasında olduğumuzu söyledik, ruhsat verdik veya vermedik şeklinde bir şey söylemedik"

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, "Park Orman Tabiat Parkı" projesine ilişkin, "Ruhsatı verdik veya talebi reddettik diye bir olay yok. Bugün ısrarla inceleme aşamasında olduğumuzu söyledik, ruhsat verdik veya vermedik şeklinde bir şey söylemedik" dedi.

Şükrü Genç, yaptığı açıklamada, Fatih Ormanı'nda yapılması planlanan proje hakkında incelemelerinin sürdüğünü söyledi.

Konunun hassasiyetine değinen Genç, "Ruhsat vermek, vermemek gibi bir durum söz konusu değil. Çok hassas bir konu. Kamuoyunu çok geniş ilgilendiren projelerde, konuyu çok geniş değerlendirmek lazım. Başlangıçta proje sahiplerine, bu konunun kesinlikle sivil toplum kuruluşları, çevreci kuruluşlarla mutlaka paylaşılmasını ve mutlaka onlara anlatılması ve o konuda görüşlerinin alınmasını söyledim. Halen de söylüyorum" diye konuştu.

Çevreci kuruluşlarının ve sivil toplum kuruluşlarının konuyla ilgili kendisini defalarca ziyaret ettiğini anlatan Genç, şöyle devam etti:

"Onların genel anlamda çok ciddi endişeleri var. Projenin yapılması durumda geç kalınacağı şeklinde endişeleri var. Biz şu anda inceliyoruz. Belirli bir süreç var. Biz, çevre hassasiyeti gözeterek hareket edeceğiz. Kamuoyunun belli bir oranda destek vermeyeceği bir projeye bizim onay vermemiz çok olası değil. Ruhsatı verdik veya talebi reddettik diye bir olay yok. Bugün ısrarla inceleme aşamasında olduğumuzu söyledik, ruhsat verdik veya vermedik şeklinde bir şey söylemedik. Konunun çok ciddi bir hassasiyet içerdiğini ve bu hassasiyet içinde değerlendirdiğimizi söyledik. Çevreci gruplar olsun, diğer sivil toplum kuruluşları olsun, odalar olsun, meslek kuruluşları olsun bu konuda ciddi bir hassasiyetleri var. Bu hassasiyeti göz önünde bulundurmak zorundayız."

Şükrü Genç, projede genel anlamda turizm alanları planlandığı ve kamuoyunda bahsi geçen büyük kapalı salon inşaatının şu an için projede yer almadığını dile getirdi.