Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - 10. Sagem Şubesi Ayazağa'da Açıldı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

10. Sagem Şubesi Ayazağa'da Açıldı

10. Sagem Şubesi Ayazağa'da Açıldı
10. SAGEM şubesi olarak hizmete giren eğitim kurumu, Ayazağa Mahallesi’nde görkemli bir açılışa sahne oldu.
13.10.2014 / 13:26


İlk ve ortaokul öğrencileri için ücretsiz etüt eğitim merkezi olanağı sunan, aynı zamanda velilerin de eğitimlerine destekte bulunan Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nin bir yenisi daha Ayazağa Mahallesi’nde halkın coşkun katılımıyla hizmete açıldı.Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve öğrenciler tarafından kurdelesi kesilen ve 10. SAGEM şubesi olarak hizmete giren eğitim kurumu, görkemli bir açılışa sahne oldu. Ayazağa SAGEM Şube Sorumlusu Nebahat Ayhan'ın açılış konuşmasının ardından öğrencilerin okuduğu şiirlerin yanı sıra, mikrofona gelen bir çok veli Sarıyer Belediye Başkanı ve çalışanlarına teşekkürlerini sundu. Sarıyer Halk Dansları Topluluğu’nun müthiş gösterisinin ardından Sarıyer Belediye Başkanı kürsüden halka seslendi.Genç; “Bugüne kadar 4500 çocuğumuza verdiğimiz eğitim bursumuza 2.500 öğrenci daha ilave ediyoruz”

Sözlerine; “Sevgili Ayazağalılar, bir yerde yaşam varsa bu yaşamın korunması ve devam ettirilmesi gerekmektedir. Belediye başkanlığımın haricinde yurttaş olma sorumluluğumla ve sizlerin bize vermiş olduğunuz 2. dönem belediye başkanlığı sorumluluğuyla yaşamın her alanında olmaya gayret ederek çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye başlayan Başkan Genç, alanı dolduran yurttaşlara SAGEM’in ne anlama geldiği konusunda bilgi verdi. Modern dünyayla rekabet edebilmek, modern toplumlarla bir arada yaşayabilmek, yaşamımızı aşağılanmadan, hor görülmeden, kendi kararlarımızla sürdürebilmemizin tek bir yolu var. Bu yolun adı eğitimdir.

Her yıl olduğu gibi ilköğretim çağındaki çocuklara eğitim bursu vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Genç, geçen yıla kadar verdikleri 4500 burslu öğrenci sayısını 2.500 daha arttırarak 7.000’e çıkaracaklarının müjdesini verdi.“Hakkını savunabilen, ayağını sağlam basan çocuklar yetiştireceğiz”

Her yıl değişime uğrayan milli eğitim müfredatının öğrenci, veli ve hatta yöneticilerin bile kafasını karıştırdığına dikkat çeken Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yönetmelik kargaşası yüzünden yönetici statüsündeki eğitimcilerin bile sistemi velilere anlatmakta ve müfredata uydurmakta sıkıntı çektiğini söyledi. “Çocukken bulamadığımız imkanları, bugün çocuklarımız için oluşturmanın gururunu yaşıyoruz” diyen Başkan Genç, haklarını savunabilen, ayağını yere sağlam basabilen, sorgulayan, Atatürk İlke ve Devrimlerini yaşam biçimi haline getirebilen bir nesil meydana getirmek istediklerini söyledi.Konuşmasının sonunda açılışa katılan Ayazağalıları el ele tutuşmaya ve hep bir ağızdan ıslık çalmaya davet eden Başkan Genç, daha sonra SAGEM’li çocuklarla açılış kurdelesini keserek sınıfları tek tek dolaşıp bilgi aldı. Çocuklarla sohbet eden ve satranç oynayan Başkan Genç’e CHP İl Başkan Yardımcıları Şükrü Metin, Mustafa Ataş, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP ve MHP İlçe Örgütü Temsilcileri, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri, Muhtarlar ve Ayazağalı vatandaşlar eşlik etti.