Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Abdullah Gül Tarabya'da ikamet etmeye devam edecek
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Abdullah Gül Tarabya'da ikamet etmeye devam edecek

Abdullah Gül Tarabya'da ikamet etmeye devam edecek
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 55 koruma memuru ve 45 hizmet personelini kendi hizmetine aldı. Gül’ün ayrıca 18 aracı da kendisine tahsis ettiği belirtildi.
21.10.2014 / 03:03


Görevini seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a devreden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 55 koruma memuru ve 45 hizmet personelini kendi hizmetine aldı. Gül’ün ayrıca 18 aracı da kendisine tahsis ettiği belirtildi.

PERSONELLERİN MAAŞLARI DEVLET TARAFINDAN ÖDENECEK

Eski Cumhurbaşkanlarının yasal olarak Çankaya Köşkü’nden ayrılırken personel ve makam aracı alma hakkı bulunuyor. Gül’ün yanına aldığı personelin maaşları da aynı hak kapsamında devlet tarafından ödenecek.

DAHA ÖNCEKİ CUMHURBAŞKANLARI DA PERSONEL TAHSİS EDİLMİŞTİ

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri görevini yürüten Mustafa İsen,10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, Köşk’e ait 2 makam aracı ile 16 personeli yanına aldığını açıklamıştı. 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren 5, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ise emekli olurken 6 personeli hizmetine almıştı. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Gül çiftinin halen Tarabya’daki Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde kaldığını, personel sayısının daha sonra düşürülüp revize edilebileceğini belirttiler.