Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Bakan Bozkır, Sarıyer'de Partililerle Bayramlaştı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan Bozkır, Sarıyer'de Partililerle Bayramlaştı

Bakan Bozkır, Sarıyer'de Partililerle Bayramlaştı
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AK Parti Sarıyer ve Beşiktaş ilçe başkanlıklarında partililerle bayramlaştı.
06.10.2014 / 00:02


Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AK Parti Sarıyer ve Beşiktaş ilçe başkanlıklarında partililerle bayramlaştı. Türkiye'nin demokrasiye giden 2023 hedefinin olduğunu belirten Bakan Bozkır, "Türkiye'yi bir kaya misali alın teriyle dağın tepesine çıkardık" dedi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem ve AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Safi ile birlikte AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı'nda parti teşkilatıyla bayramlaştı. Partililerin bayramını kutlayan AB Bakanı Volkan Bozkır, Sarıyer'i çok sevdiğini ancak bu ilçeyi almak için daha çok çalışmaları gerektiğini kaydetti. Bozkır, "Belli ki Sarıyer'de bir hata yapıyoruz. Hep kendi resmimize bakarak Sarıyer'i kazanmayı düşünüyoruz. Sanıyorum bu resmi biraz büyütmemiz lazım. Bu resmi büyütemezsek, Sarıyer'de bizi hep üzen rakamlarla yetinmek zorunda kalacağız" diye konuştu.

HERKESİN GIPTA ETTİĞİ BİR TÜRKİYE YARATTIK

Partililere hedeflerindeki yeni Türkiye'den bahseden Bozkır, "Yeni Türkiye'de insanlar etnik kökenleri, yaşam biçimleri ayırt edilmeksizin huzur içinde yaşamalı. Demokrasiye doğru giden mutlu ve huzurlu bir 2023 hedefimiz var. Türkiye'yi bir kaya misali alın teriyle dağın tepesine çıkardık. Herkesin gıpta içinde baktığı bir Türkiye yarattık" şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem ise yaptığı açıklamada İslam coğrafyasında yaşanan savaşlara değindi.

Gezi Parkı olaylarını hatırlatan Erdem, "Gezi olaylarında Türkiye'nin hızlı bir yükselişe geçtiği noktada, bayram yapılacak yerde Türkiye'ye bu başarıları zehir etmek isteyenler oldu. Ama Allah'a şükür biz bu ülkeye olan sevdamızla bu badireleri atlattık" dedi.

GEZİ, TÜRKİYE'Yİ MISIR YAPMA MÜCADELESİ DEĞİL MİYDİ?

Erdem, yaşanan sıkıntıları yeni Türkiye ve yeni anayasayla atlatmaya devam edeceklerini belirterek, "Bakın şu anda 10'a yakın İslam ülkesi savaş yaşıyor. İşte Irak, Suriye, Afganistan, Pakistan, Yemen, Lübnan, Nijerya, sıcak savaşın içerisindeler. Her yerde de uyduruk bir cemaat bulunuyor. Bunlar bir proje belli ki" ifadelerini kullandı.

IŞİD'in aniden ortaya çıktığını ve insanları kesip biçen bir İslami düşünce olamayacağına vurgu yapan Ekrem Erdem, "Bunlar en büyük zararı İslam'a veriyorlar. İslam barış ve kardeşlik dinidir. Bunun hangisinde kardeşlik var? Kardeşin kardeşi boğduğu yerde İslam mı olur? Bizi de bu işlere katmak, ülkemizi bir Mısır, Libya Suriye yapmanın mücadelesi değil miydi Gezi? 17 ve 25 Aralık'ta gizli kapılar ardında 'Türkiye'yi de Mısır yapacağız' demiyorlar mıydı" diye konuştu.

"IŞİD'i kim doğurdu? Bizim politikalarımız mı doğurdu?" diyen Erdem, "Irak'a demokrasi getireceğiz diyenler, Irak'ı bataklığa çevirdiler" dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı'ndan ayrılan Bakan Bozkır ve AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Safi, bayramlaşmak üzere Beşiktaş İlçe Başkanlığı'na geçti.

 


Etiketler: